mind
У Південній Кореї дефіцитні літій та кобальт «видобувають» із батарей старих гаджетів

У Південній Кореї дефіцитні літій та кобальт «видобувають» із батарей старих гаджетів

Агресивне споживання цих матеріалів у Китаї підвищує на них ціну та викликає їхній глобальний дефіцит

У Південній Кореї дефіцитні літій та кобальт «видобувають» із батарей старих гаджетів
фото з pixabay.com

Працівники південнокорейських фабрик займаються «добуванням» металів, які використовуються для випуску акумуляторів для електромобілів, але вони не викопують їх із землі та не працюють у копальнях. Замість цього вони сортують літій-іонні батареї зі старих мобільних телефонів та ноутбуків. Про це повідомляє Reuters.

З огляду на те, що агресивне полювання на кобальт nа літій для батарей електрокарів в Китаї підштовхує ціни та викликає глобальний дефіцит цих металів, Південна Корея все частіше звертається до такого їх отримання.

Згідно зі звітом Корейського інституту промисловості, у 2016 році з перероблених матеріалів було отримано металів на суму 19,6 трлн вон ($18,38 млрд), що відповідає приблизно 22% загального попиту на метали в країні.

Експерти передбачають, що найближчим часом дефіцит літію та кобальту навряд чи зменшиться, оскільки Китай, найбільший у світі споживач металів, збирає мінеральні ресурси в таких країнах, як Демократична республіка Конго та Чилі.

Нагадаємо: починаючи з травня автовиробник Nissan на одному зі своїх заводів даватиме багатовартісним батареям електрокарів нове життя після того, як вони досягнуть своєї максимальної продуктивності. Зазначається, що вартість батарей може становити п’яту частину від вартості самого автомобіля, оскільки її виготовляють із дорогих матеріалів, таких як кобальт та нікель.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті