mind
Суд заблокував месенджер Telegram на території РФ

Суд заблокував месенджер Telegram на території РФ

До реєстру заблокованих сторінок можуть бути внесені доменні імена telegram.org, web.telegram.org, t.me та IP-адреси серверів Telegram

Суд заблокував месенджер Telegram на території РФ
Фото Telegram

Таганський районний суд Москви ухвалив рішення про обмеження доступ до сервісу Telegram на території Росії. Про це з посиланням на рішення судді Юлії Смоліної пише РБК.

Згідно з повідомленням, суд також задовольнив клопотання «Роскомнадзора» стосовно негайного блокування месенджеру. Відтепер до реєстру заблокованих сторінок можуть бути внесені доменні імена telegram.org, web.telegram.org, t.me і IP-адреси серверів Telegram. Після цього провайдери повинні будуть обмежити доступ до ресурсів месенджеру протягом доби з моменту поновлення реєстру (оновлюється щодня о 09:00 і 21:00 мск).

Однак  адвокати міжнародної правозахисної організації «Агора», яка представляє інтереси Telegram, заявили про плани оскаржити вирок суду.

Представники «Агори» заявили, що вони «переконливо просили» суд відкласти розгляд позову по суті, оскільки від «Роскомнадзора» не надійшов сам позов, а від суду – ухвала щодо прийняття цього позову до провадження і підготовці до судового засідання. 

Засновник месенджера Павло Дуров прокоментував ситуацію:

«Влада, яку місцеві органи влади мають над ІТ-корпораціями, заснована на грошах. У будь-який момент уряд може обвалити акції цих компаній, погрожуючи блокувати їхні потоки доходів і змушуючи ці компанії робити дивні речі (згадайте, як минулого року Apple перевела сервери iCloud в Китай).

У Telegram ми маємо розкіш не переживати про потоки доходів чи продажі реклами. Конфіденційність не продається, і права людини не повинні обмежуватися через страх чи жадібність», – написав він у своєму каналі в Telegram.

Нагадаємо: російський регулятор «Роскомнадзор» попросив суд негайно заблокувати месенджер Telegram у Росії, якщо позов про блокування буде задоволений. Засновник Telegram Павло Дуров заборонив своїм юристам брати участь у засіданні суду, таким чином він відмовляється легітимізувати «цей фарс».

А у Росії стрімко зросла кількість користувачів проксі-серверів у зв’язку із загрозою блокування в країні месенджеру Telegram

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті