mind
Санкції Росії, націлені проти США, зачеплять і Україну – російський депутат

Санкції Росії, націлені проти США, зачеплять і Україну – російський депутат

РФ готує заходи у відповідь проти тих країн, які підтримали політику Вашингтона

Санкції Росії, націлені проти США, зачеплять і Україну – російський депутат
фото Офіційний сайт Президента України

Контрсанкції, які має намір ввести Росія у відповідь на обмежувальні заходи з боку США, будуть поширюватися і на країни, які приєдналися до американських санкцій, в тому числі України, зазначив заступник голови комітету Держдуми з економічної політики Владімір Гутен в інтерв’ю RNS.

«Законопроект про контрсанкції торкнеться всіх країн, які приєдналися до американських антиросійським санкцій. І оскільки Україна теж приєдналася до них з великим ентузіазмом, то, я впевнений, для України ніяких винятків не буде», – сказав Гутен.

Він зазначив, що оскільки Україна підтримує політику Вашингтона, «вона ставить себе на пріоритетне місце, як країна, щодо якої буде вжито заходів економічного реагування».

За його словами, від нових санкцій найбільше постраждають європейські політики і бізнес.

«Те, що вони називають санкціями, насправді вже зараз фактично переросло в економічну війну», – сказав він.

«Основна суть законопроекту – зробити п'ятницю, 13, по справжньому чорним днем для політиків, перш за все європейських», – додав Гутен.

Як повідомлялося,  в п’ятницю 13 квітня в Держдуму було внесено законопроект «Про заходи впливу (протидії) на недружні дії Сполучених Штатів Америки та (або) інших іноземних держав», які підтримують антиросійські санкції США.

Законопроект передбачає, що уряд РФ за рішенням президента Росії зможе ввести заборону або обмежити ввезення на територію Росії с\г продукції, алкогольної і тютюнової продукції, сировини, продовольства і ліків з США чи інших іноземних держав. Крім того, законопроектом передбачена заборона або обмеження допуску американських компаній до процедур приватизації державного та муніципального майна.

Проект законопроекту також передбачає підвищення митних зборів на аеронавігаційне обслуговування повітряних суден США і (або) інших іноземних держав, які здійснюють діяльність з перевезення вантажів, при використанні ними повітряного простору Росії та ряд інших обмежень.

Нагадаємо, 6 квітня США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів та чиновників із «кремлівського списку», які, на думку Мінфіну США, пов’язані з президентом РФ Владіміром Путіним. Також санкції введено проти 14 компаній.

Під обмежувальними заходами опинилися агрохолдинг «Кубань», «Базовий елемент», В-Finance, En + Group, група ГАЗ, «Газпром буріння», «Євросибенерго», «Ладога менеджмент», NPV Engineering, група «Ренова», ВАТ «Рособоронекспорт», банк «Російська фінансова корпорація» (РФК-банк), «Російські машини» і UC Rusal.

Через кілька днів президент України Петро Порошенко заявив, що Київ введе санкції проти російських бізнесменів, які потрапили в новий список санкцій Мінфіну США. Він зазначив, що санкції України будуть «максимально гармонізовані» з введеними раніше новими санкціями США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті