Ракетний удар по Сирії під керівництвом США: 5 речей, які потрібно знати (ВІДЕО)
Трамп відкрито попередив про атаку за кілька днів, щоб військовослужбовці мали час покинути військові бази

У ніч на суботу 14 квітня американські війська у союзництві з Британією та Францією завдали удару по позиціях урядових військ Башара Асада в Сирії. Інформагентство Al Jazeera подає головну інформацію в структурованому вигляді.
1. За словами президента США Дональда Трампа, «мета наших дій сьогодні – створити сильний стримуючий фактор проти виробництва, поширення і використання хімічної зброї».
2. США та їх союзники здійснили більше 100 ударів по Сирії. В Пентагоні наголосили, що атака була «одноразовою». Нових атак не планується, уточнили в військовому відомстві. При цьому сторона Сирії стверджує, що було випущено близько 30 ракет, а третина з них були збиті.
3. Сполучені Штати для удару по кількох об’єктах в Сирії використали ракети «Томагавк». Деякі з ракет були перехоплені Сирійської армією і збиті з траєкторії, через що постраждали 6 осіб.
Про загиблих наразі не повідомляється. Відомо, що до нанесення ракетних ударів з атакованих населених пунктів евакуювали всіх цивільних.

4. Джозеф Данфорд, головний генерал Вашингтона, керівник Обʼєднаного комітету штабів, сказав, що «точні удари» вразили три мети: науково-дослідний центр під Дамаском, який нібито пов'язаний з виробництвом хімічної зброї; сховище хімічної зброї поблизу Хомса, і командний пункт біля столиці Сирії.
5. Посол Росії в США Анатолій Антонов попередив, що для всіх, хто завдав удару по Сирії, будуть наслідки, додавши, що неприйнятно ображати президента Росії. Йдеться про заяву Трампа в ніч на 14 квітня, що хімічна атака в Сирії – результат нездатності Владіміра Путіна дотриматися обіцянки стати гарантом знищення сирійської хімічної зброї.
Al Jazeera наголошує на 5 важливих речах, які потрібно знати про цю військову операцію.
US, UK and France launch attack on 'chemical weapon sites' in Syria.
– Al Jazeera English (@AJEnglish) 14 квітня 2018 р.
Here are 5 things you need to know: pic.twitter.com/WU85vUijWG
1. Це не перший раз, коли США запускають ракети по Сирії. 7 квітня о 4.40 ранку 2017 року вони вдарили по авіабазі Шайрат: це була відповідь американського президента Трампа на хімічну атаку, здійснену військами Асада 4 квітня в провінції Хан-Шейхун в провінції Ідліб, яка призвела до загибелі щонайменше 74 людей.
Сполучені Штати здійснюють ракетні удари по позиціях ІДІЛ з 2014 року, також атакують проіранські війська і російських найманців.
2. Президент Трамп відкрито оголосив про свої військові плани, щоб війська Асада мали час приготуватися. «Готуйся, Росія, ми запустимо по Сирії багато ракет», – писав він у своєму Twitter.
Перед запуском ракет по сирійських базах США попередили Росію, а та повідомила Сирію, таким чином даючи можливість військовим загонам евакуюватися з баз перед атакою для уникнення зайвих людських жертв.
3. Росіяни доставили в Сирію ракетні системи S-300 і S-400, які можуть збивати і ракети, і військові літаки.
4. США мають військові бази у північно-східній Сирії і загони спецназу, сформовані з курдських груп. У 2017 році в Сирії було понад 1700 таких військових загонів, згідно з інформацією Пентагону.
5. У війну в Сирії втягнулися не лише Сполучені Штати. Росія та Іран теж розмістили в країні свої війська, щоб боротися з ІДІЛ. США, Великобританія, Франція та кілька арабських країн також бомбили позиції ІДІЛ. Туреччина ввела в Сирію свої війська, воюючи проти курдів і проти ІДІЛ.
Повідомляється, що Путін назвав удар по Сирії «актом агресії» та скликає Раду Безпеки ООН.
Британський прем’єр Тереза Мей заявила, що удар по Сирії стане уроком, для тих, хто вважає, що може безкарно застосовувати хімічну зброю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].