mind
Мей: удар по Сирії стане уроком, для тих, хто вважає, що може безкарно застосовувати хімічну зброю

Мей: удар по Сирії стане уроком, для тих, хто вважає, що може безкарно застосовувати хімічну зброю

Прем’єр-міністр пояснила, що атака мала на меті знизити здатність сирійського режиму до виготовлення та застосування хімічної зброї

Мей: удар по Сирії стане уроком, для тих, хто вважає, що може безкарно застосовувати хімічну зброю
Фото Shutterstock

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що удар по Сирії був законним і мав на меті послабити здатність режиму досліджувати, розробляти та розміщувати хімічну зброю. Про це повідомляє The Guardian.

За словами прем’єр-міністра, Великобританія намагалась звернутись до Сирії через дипломатичні канали, але безрезультатно.

«Влада Великобританії інтенсивно працює з міжнародними партнерами, щоб створити картину фактичних даних», – заявила Мей.

«Мова йшла не про зміну режиму, – сказала вона. – це був обмежений, ціле направлений, ефективний удар з чіткими межами».

За її словами цей удар погіршить здатність досліджувати, розробляти та розміщувати хімічну зброю режимом Башара Асада.

«Удар США, Британії та Франції був значно більшим, ніж той, що здійснила США минулого року, і має на меті здійснити більший вплив на здатність та готовність режиму використовувати хімічну зброю», – зазначила Мей.

За її словами, Великобританія не буде «стояти осторонь та терпіти використання хімічної зброї.

Вона переконана, що атака була «правильною та законною».

«Урок історії – це коли глобальні правила та стандарти, які підтримують безпеку, потрапляють під загрозу, ми маємо встати на ноги та захистити їх. Це ти, що ми завжди робили і продовжуватимемо робити».

«Використання нервово-паралітичної речовини в Великобританії за останні тижні є частиною картини ігнорування цих норм, – заявила Мей. – Він направить сигнал усім, хто вважає, що може безкарно використовувати хімічну зброю».

Нагадаємо: в ніч на 14 квітня США, Британія та Франція здійснили ракетний удар по об’єктам виробництва та зберігання хімічної зброї в Сирії у відповідь на застосування такої зброї проти мирного населення в сирійському регіоні Східна Гута 7 квітня.

Посол РФ в США заявив, що Росія не залишить атаку без наслідків. Президент РФ назвав атаку актом агресії проти країни, яка бореться з тероризмом у Сирії та скликає екстрене засідання Радбезу ООН.  

Як повідомлялось, на початку березня в Солсбері, Англія, на екс-співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку було здійснено напад із застосуванням нервово-паралітичної речовини «Новичок», імовірно російського виробництва. Великобританія покладає провину на РФ.

Один із розробників «Новичка» Віл Мірзоянов пояснив днями, чому надзвичайно отруйна речовина не вбила Скрипалів і через місяць їх стан покращився.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті