mind
Услід за Telegram у Росії можуть заблокувати Viber та WhatsApp – експерт

Услід за Telegram у Росії можуть заблокувати Viber та WhatsApp – експерт

Усі ці месенджери не передали ключі від шифрування державним регуляторам

Услід за Telegram у Росії можуть заблокувати Viber та WhatsApp – експерт
фото з pixabay.com

Услід за Telegram на території Російської Федерації в країні можуть також заблокувати не менш популярні месенджери, такі як Viber та WhatsApp. Про це заявив заступник керівника лабораторії комп’ютерної криміналістики Group-IB Сергій Нікітін, передає «Русскій Монітор».

Експерт вважає, що після рішення суду щодо блокування Telegram користувачі масово та невідкладно почали шукати шляхи вирішення питання у разі, якщо месенджер буде заблоковано раптово.

Нікітін дивується ажіотажу навколо Telegram, оскільки аналогічними месенджерами є Viber та WhatsApp, які, до речі, так само не передали ключі шифрування. Міністр зв’язку та масових комунікацій РФ Микола Нікіфоров зазначив, що відомство має навіть більше претензій до Messenger від Facebook, Viber та WhatsApp, а тому є імовірність, що їх теж буде заблоковано.

Як зазначається, у Росії усі сервіси, які дають можливість обмінюватись повідомленнями, повинні бути внесені до Реєстру організаторів розповсюдження інформації. У разі ігнорування власниками цієї вимоги регулятори блокуватимуть до них доступ. Втім, якщо месенджери та соцмережі внесуть до відповідного реєстру дані про себе, вони будуть зобов'язані виконати ряд додаткових зобов'язань перед державою.

Соціальна мережа Facebook та WhatsApp, яким вона володіє, на даний момент не просто відсутні в реєстрі, а до того ж зберігають персональні дані громадян Росії в країні їх проживання. Таким чином, з формальної точки зору російського законодавства, вони порушують цілих 2 закони.

Нагадаємо: днями російський регулятор «Роскомнадзор» вніс веб-версію Telegram до реєстру заборонених сайтів за рішенням Таганського районного суду.

Представників Telegram на засіданні суду не було, оскільки засновник месенджера Павло Дуров заборонив їм брати участь і таким чином «легітимізувати цей фарс».

Як повідомлялося, росіяни, приголомшені звісткою про блокування, почали масово шукати способи обходу блокування.

Чим обернеться для користувачів із інших країн блокування в РФ популярного месенджеру можна дізнатися із матеріалу Mind «Telegram помер, хай живе Telegram».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті