США та Британія звинуватили Росію в кібератаках на «критично важливі інфраструктури»

США та Британія звинуватили Росію в кібератаках на «критично важливі інфраструктури»

Кібершпигунство є «черговим прикладом ігнорування Росією міжнародних норм та світового порядку»

США та Британія звинуватили Росію в кібератаках на «критично важливі інфраструктури»
фото з pixabay.com

США та Великобританія спільно звинуватили Росію в масштабних кібератаках на комп’ютерні маршрутизатори, брандмауери та інше мережеве обладнання, яке використовують державні агентства, відомства та «критично важливі інфраструктури». Про це повідомляє Reuters.

Вашингтон та Лондон опублікували спільну заяву, в якій обвинуватили компанію російських хакерів, яких підтримував Кремль, в атаках, що мали на меті викрадення інтелектуальної власності та інші «злочинні» дії.

Кремль поки коментарів не надав. Але посольство Росії в Лондоні оприлюднило заяву, в якій називає британські звинувачення «яскравим прикладом безрозсудної, провокаційної та необґрунтованої політики щодо Росії».

Відносини між Росією і Британією вже й так були на межі після справи про отруєння колишнього співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки в Англії нервово-паралітичною речовиною. Провину за напад покладають на Росію.

«Це черговий приклад ігнорування Росією міжнародних норм та світового порядку – цього разу через кібершпигунство та агресію, яка намагається нашкодити владі та дестабілізувати бізнес», – заявив представник британського уряду.

Великобританія та США заявили, що випустили ці попередження, щоб допомогти жертвам атак себе захистити, а також переконати їх поділитись інформацією зі слідчими, щоб ті краще могли зрозуміти обсяги загрози.

«Ми не маємо повної картини масштабів втручання», – сказала співробітник відділу безпеки Служби національної безпеки США Жанетт Манфра.

«Росія – наш найсильніший ворог у кіберпросторі, тому боротьба з нею є головним пріоритетом для Національного центру безпеки та наших союзників у США», – зазначив генеральний директор Національного центру кібербезпеки Сіаран Мартін.

Нагадаємо: минулого року багато країн світу, серед яких США та Об’єднане Королівство, звинуватило Росію в запуску масштабної кібератаки вірусом NotPetya, яка була направлена на Україну.

У 2017 році спецслужби США звинуватили РФ у втручанні в американські вибори в 2016 році. Минулого місяця адміністрація Трампа звинуватила РФ у низці кібератак, націлених на енергосистему США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло