«Велика сімка» вимагає від РФ негайних відповідей щодо справи про отруєння Скрипалів

«Велика сімка» вимагає від РФ негайних відповідей щодо справи про отруєння Скрипалів

G7 також вимагає від Росії повністю розкрити їхню програму «Новичок»

«Велика сімка» вимагає від РФ негайних відповідей щодо справи про отруєння Скрипалів
фото з twitter.com/g7

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» закликали Росію негайно дати відповіді на питання, що стосуються справи про отруєння колишнього співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки із застосуванням нервово-паралітичної речовини. Про це йдеться в заяві очільників МЗС країн G7.

У заяві міністри засудили напад та погодилися з думкою представників Великобританії, що за нападом із високою долею ймовірності стоїть РФ.

«Ми засуджуємо відмову Росії від законних запитів від уряду США, що ще раз підкреслює її відповідальність. Ми закликаємо Росію терміново дати відповіді на всі питання, що стосуються інциденту в Солсбері. Організація з заборони хімічної зброї (ОЗХО) самостійно підтвердила висновки Об’єднаного Королівства, що стосуються походження токсичної хімічної речовини, яка була використана в Солсбері. Росія повинна забезпечити повне розкриття своєї раніше неоголошеної програми «Новичок» у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями», – зазначається в заяві.

Міністри також визнали, що використання нервово-паралітичної речовини військового типу, розробленого Росією, стало першим використанням хімічної зброї в Європі з часів Другої Світової і є серйозною загрозою не лише для безпеки Великобританії, а й для всіх країн ЄС.

«Будь-яке застосування хімічної зброї є порушенням міжнародного права та порушенням Конвенції з хімічної зброї. Це загроза для усіх нас. Її використання є огидним, абсолютно неприйнятним та потребує систематичного засудження», – заявили міністри країн «Великої сімки».

Крім того, країни G7 продовжують укріпляти свої можливості в боротьбі з гібридними загрозами, зокрема, у галузі кібербезпеки, стратегічної розвідки та контррозвідки.

Нагадаємо: Великобританія та США оприлюднили спільну заяву про кібератаки РФ на їх «критично важливі об’єкти інфраструктури».

Як повідомлялося, експерти Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), спираючись на результати аналізів, дійшли висновку, що Скрипалів було отруєно нервово-паралітичною речовиною. У доповіді міжнародних спеціалістів йдеться про те, що організація «підтверджує висновки британського розслідування щодо речовини, яку було застосовано в Солсбері».

Британська розвідка повідомила нещодавно нові деталі справи отруєння Скрипалів. За їх даними, російські спецслужби таємно розвивали програму «Новичок» і в процесі розробки отруйної речовини тестували намазування дверних ручок як один із способів ураження жертви.

Один із розробників «Новичка», Віл Мірзоянов, розповів, чому речовина не вбила Скрипалів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло