Економіка Китаю зросла на 6,8% у І кварталі 2018 року

Економіка Китаю зросла на 6,8% у І кварталі 2018 року

Аналітики очікують подальшого продовження зростання економіки країни

Економіка Китаю зросла на 6,8% у І кварталі 2018 року
фото з pixabay.com

Економіка Китаю зросла на 6,8% у І кварталі 2018 року. Про це повідомляє CNBC з посиланням на статистичне бюро країни.

Цей показник перевищив консенсус прогноз у 6,7%.

«Незважаючи на те, що показник свідчить про сильний початок року для Китаю, очікується, що зростання триватиме», – сказав Девід Фернандес, головний економіст Азійсько-Тихоокеанського регіону в Barclays.

На його думку, це свідчить про те, що інвестиції в нерухомість будуть помірними, оскільки влада прагне обмежити надмірні спекуляції в цьому секторі.

Також Пекін налаштований на боротьбу із забрудненням навколишнього середовища промисловістю.

Останні цифри це підтверджують: зростання промислового виробництва в березні сповільнилося на 6% у порівнянні з минулим роком та у порівнянні з 7,2% в січні – лютому.

За іншими даними, з січня по березень ріст інвестиції в основний капітал уповільнився до 7,5% у порівнянні з минулим роком та у порівнянні з 7,9% у січні – лютому. Економісти очікували, що інвестиції основних фондів у перші три місяці 2018 року складуть 7,6%.

Роздрібні продажі перевищили сподівання в березні, піднявшись на 10,1% проти минулого року.

У 2017-му економіка Китаю виросла на 6,9%, що випередило офіційні прогнози у 6,5%.

Основним ризиком для китайської економіки у 2018 році є торговий протекціонізм, оскільки президент США Дональд Трамп рішуче налаштований на вирішення проблеми торговельного розриву між двома країнами.

Нагадаємо: на початку квітня Дональд Трамп пригрозив Китаю додатковими митами, які оцінюватимуться у $100 млрд. Президент США говорив саме про додаткові мита, оскільки раніше Вашингтон оприлюднив список із 1300 товарів, які обкладатимуться 25% митом, загальна вартість яких складає $50 млрд.

Китай пообіцяв відповісти дзеркально та ввести 25% мито на ряд американських товарів.  

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло