Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Суд ЄС визнав, що вирубуючи Біловезьку пущу, Польща порушила закони ЄС

Суд ЄС визнав, що вирубуючи Біловезьку пущу, Польща порушила закони ЄС

Однак судове рішення не передбачає жодних фінансових санкцій, оскільки вирубка припинилась

Суд ЄС визнав, що вирубуючи Біловезьку пущу, Польща порушила закони ЄС
фото з twitter.com/Greenpeace_PL

Вищий суд ЄС постановив, що Польща порушила екологічне законодавство ЄС масштабною лісозаготівлею в Біловезькій пущі, екологічно важливим об’єктом Всесвітнього насліддя та місцем проживання рідкісного європейського бізону. Про це повідомляє Reuters.

У рішенні суду ЄС зазначається, що Польща не виконала зобов’язань, передбачених директивною ЄС щодо охорони природних місць існування дикої флори, фауни та птахів. Згідно із нею, Біловезька пуща підлягає спеціальній охороні.

Суд ЄС визнав недостатнім обґрунтування щодо поширення жука-короїда для масштабної вирубки.

«Через постійне розповсюдження жука-короїда польський міністр навколишнього середовища санкціонував у 2016 році майже потроєний збір деревини в Біловезькій пущі, а також проведення лісогосподарських операцій, таких як санітарне обрізання/вирубування, лісовідновлення та регенерацію, в районах, де будь-яке втручання є забороненим. Потім у 2017 році генеральний директор Державного лісного управління прийняв для трьох лісових районів рішення №51, що стосується видалення дерев, пошкоджених жуком-короїдом, та дерев, які становлять загрозу суспільній безпеці та ризик пожежі», – йдеться в рішенні.

Зазначається, що судове рішення не передбачає жодних фінансових покарань, оскільки польська влада вивела з природоохоронної зони тяжке обладнання для вирубки.

Екологічні групи вважають, що непоправної шкоди природоохоронній території вже було завдано.

Нагадаємо: у вересні минулого року проти вирубки Біловезької пущі протестували екоактивісти. Польська влада продовжувала вирубувати ліс, незважаючи на заборону ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті