На Facebook подали до суду й вимагають сплатити багатомільярдний штраф

На Facebook подали до суду й вимагають сплатити багатомільярдний штраф

Користувачі вирішили, що функція розпізнавання облич краде їх особисті дані

На Facebook подали до суду й вимагають сплатити багатомільярдний штраф
фото Shutterstock

Facebook може заплатити мільярди доларів штрафу, якщо програє судовий процес у справі, пов’язаній з функцією автоматичного позначення людей на фотографіях, повідомляє Business Insider.

Окружний суд Іллінойсу прийняв позов трьох користувачів Facebook, які поскаржилися на те, що компанія Цукерберга, застосовуючи згадану функцію розпізнавання облич, збирала їхні біометричні дані без дозволу.

Троє користувачів не задоволені стандартною функцією Facebook, яка визначає людину на завантаженій фотографії та пропонує її позначити. Позивачі вважали, що їх особисті дані, такі як відбитки пальців, сітківка ока й обличчя, є недоторканними.

Згідно з текстом позову, користувачі просять відшкодувати їм $5000 за кожен випадок, коли соцмережа автоматично позначала їх на фото. Якщо вони виграють справу, то Facebook буде зобов'язаний виплатити кожному по кілька мільярдів доларів.

Насправді системами розпізнавання облич користуються багато сервісів і соцмереж. Представник Facebook заявив, що компанія буде «енергійно захищатися». За його словами, справа не має в суді шансів на виграш, оскільки звинувачення безпідставні.

Нагадаємо, Facebook платитиме тим, хто знайде в платформі «слабкі місця». Компанія таким чином продовжує боротись із витоком персональних даних користувачів до третіх осіб.

Як повідомлялося, кожен користувач соцмережі може отримати персональну інформацію про те, чи передавалися його дані компанії Cambridge Analytica.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло