Лавров: удар по Сирії зняв «моральні зобов’язання» з РФ не постачати С-300 у Дамаск

Лавров: удар по Сирії зняв «моральні зобов’язання» з РФ не постачати С-300 у Дамаск

Раніше міжнародні партнери просили РФ не постачати зенітно-ракетні комплекси через можливу дестабілізацію ситуації

Лавров: удар по Сирії зняв «моральні зобов’язання» з РФ не постачати С-300 у Дамаск
фото МЗС РФ

Після ракетного удару США, Британії та Франції Росія не має більше моральних зобов’язань щодо непостачань зенітно-ракетних комплексів С-300 Дамаску. Про це в інтерв’ю «РІА» заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров.

«У нас тепер немає моральних зобов’язань (після удару США по Сирії). У нас були моральні зобов’язання, ми обіцяли цього не робити ще років 10 тому, по-моєму, на прохання відомих наших партнерів, і ми взяли до уваги їх аргумент щодо того, що це могло б призвести до дестабілізації ситуації, хоча цей засіб є чисто оборонним, проте ми дослухались до прохань, тепер у нас такого морального зобов’язання немає», – сказав Лавров.

Нагадаємо: у ніч на 14 квітня США, Британія та Франція нанесли повітряний удар по сирійських об’єктах, де виготовлялась та зберігалась хімічна зброя.

Після атаки президент Сирії заявив, що цей удар навчив його народ не боятись НАТО, а також оцінив, що для відновлення знищеної інфраструктури його країні треба $400 млрд та 10–15 років.

Російська сторона стверджує, що сирійські сили ППО збили 71 ракету із 105 запущених.

Європейське командування Збройних сил США заявило, що жодну із 105 запущених ракет сирійськими чи російськими комплексами протиповітряної оборони перехоплено не було.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті