Вселенський патріархат розпочав процедуру надання автокефалії Українській церкві

Вселенський патріархат розпочав процедуру надання автокефалії Українській церкві

Патріарх Варфоломій прийняв до розгляду всі підготовлені з боку України звернення

Вселенський патріархат розпочав процедуру надання автокефалії Українській церкві
фото Facebook Президента України

Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві. Про це повідомила прес-служба президента України Петра Порошенка.

«Святий і священний Синод Вселенського патріархату прийняв до розгляду звернення від президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православній церкві в Україні, постанову Верховної Ради на його підтримку, а також відповідні звернення ієрархів українських православних церков», – йдеться в повідомленні.

Також Синод Вселенського патріархату прийняв рішення про початок процедур, необхідних для надання автокефалії Православній церкві в Україні. Зокрема, буде відповідно проінформовано інші помісні православні церкви, зазначає прес-служба.

Наголошується, що 20 квітня заступник глави Адміністрації президента Ростислав Павленко відвідав Стамбул та передав Вселенському патріарху Варфоломію звернення президента України про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні, постанову Верховної Ради про підтримку цього звернення та звернення від ієрархів українських православних церков.

Нагадаємо, спочатку Порошенко оголосив про ініціативу створення автокефальної церкви.

Потім Верховна Рада підтримала звернення президента Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія.

Крім того, Порошенко провів зустріч із предстоятелями православних церков України та офіційно прийняв звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві автокефалії з підписами усіх архієреїв: з патріархом Київським Філаретом (УПЦ Київсього патріархату), з митрополитом Київським і всієї України Макарієм (Українська автокефальна церква), з митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм (УПЦ Московського патріархату).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло