Україна та МВФ обговорюють умови четвертого перегляду програми співпраці – НБУ

Україна та МВФ обговорюють умови четвертого перегляду програми співпраці – НБУ

Обговорення відбулося під час вчорашньої зустрічі української делегації на чолі з головою НБУ Яковом Смолієм із першим заступником директора-розпорядника МВФ Девідом Ліптоном

Україна та МВФ обговорюють умови четвертого перегляду програми співпраці – НБУ
Фото: прес-служба НБУ

Під час вчорашньої зустрічі української делегації на чолі з головою Національного банку Яковом Смолієм із першим заступником директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девідом Ліптоном сторони обговорили кроки, необхідні для завершення четвертого перегляду програми співпраці. Про це пише прес-служба НБУ.

«Україна досягла суттєвого прогресу в стабілізації економіки й створенні потенціалу для зростання. Міжнародна ситуація наразі сприятлива для реформ, тож важливо не гаяти часу. Ми готові допомагати Україні в забезпеченні успіху її реформаторських зусиль», – наголосив перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон.

Разом з цим українська сторона підкреслила, що переконана в неминучості реформ, які важливі для забезпечені макроекономічної стабільності та добробуту громадян у країні.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що впевнений, що сторони зможуть узгодити відкриті питання та вийти на спільну позицію. 

Раніше повідомлялося, що НБУ збирається підписати нову програму з МВФ.

Президент Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, Мінфін та НБУ мають різне бачення щодо дати отримання траншу МВФ. Так, Порошенко заявляв про свої очікування на отримання фінансів до квітня 2018 року, Гройсман – наприкінці першого півріччя, міністр фінансів Данилюк – до травня, а НБУ – що швидше за все транш буде перенесено на ІІ квартал, та заявляв про ймовірність дострокового припинення програми МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті