Facebook вперше оприлюднив норми, якими керується адміністрація, коли видаляє пост

Facebook вперше оприлюднив норми, якими керується адміністрація, коли видаляє пост

Над перевіркою дописів та акаунтів працює 7500 експертів, хоча інколи вони помиляються

Facebook вперше оприлюднив норми, якими керується адміністрація, коли видаляє пост
фото Shutterstock

Facebook вперше оприлюднив внутрішні правила компанії, згідно з якими модератори соцмережі приймають рішення про видалення постів, фотографій або відеозаписів користувачів.

«Ми розробили спеціальні стандарти нашої спільноти, які дають чіткі вказівки, що залишається, а що має бути видалено. Але сьогодні ми підемо ще далі – ми вперше опублікуємо ці стандарти і зробимо їх публічними», – написала Моніка Бікерт, віце-президент з управління глобальною політикою у блозі Facebook.

Зокрема в першу категорію «Насильство та злочинна поведінка» потрапляють пости, які пропагують злочинність, тероризм та териристичні організації, показують реальне насильство над ким би то не було, а також продаж опіоїдних препаратів та незаконну торгівлю зброєю.

Друга категорія – безпека. Адміністрація соцмережі зовбовязується видаляти всі дописи, що несуть реальну загрозу громадській або особистій безпеці. Одразу видаляється все, пов’язане з дитячою наготою та сексуальною експлуатацією дітей і дорослих.

Сюди також відносяться знущання над особистістю та її приниження, публікація конфіденційних матеріалів (у тому числі зображень) без її згоди – але це все вас не стосується, якщо ви громадський діяч.

«Наша політика із запобігання знущанню не поширюється на громадських діячів, оскільки ми прагнемо вільної дискусії, що часто передбачає критичне обговорення людей, які з'являються в новинах або мають велику аудиторію», – повідомляє адміністрація.

Facebook вперше оприлюднив норми, якими керується адміністрація, коли видаляє пост

У третю категорію «Вміст, що підлягає запереченню» входять такі поняття, як пропаганда ненависті на основі расової, релігійної чи етнічної приналежності, сексуальної орієнтації, статі, фізичних вад тощо. Не дозволяється графічне зображення насильства, сексуальної активності та оголеності, в тому числі зображення жіночих грудей (чоловічих – можна). Але фотографії картин, скульптур та інших творів мистецтва з оголеними фігурами не забороняються.

Четверта категорія «Цілісність і автентичність» накладає обмеження на поширення комерційного спаму, фейкових новин. Також адміністрація вимагає від користувача реєструватися під своїм справжнім імʼям і прізвищем. А коли в адміністрації дізнаються, що користувач помер, його профіль увічнюється і додається напис «пам’ятаємо». «Ми можемо видаляти профілі, якщо близький родич повідомить нам, що покійний користувач хотів би, щоб його обліковий запис видалили, а не увічнили», – пояснили в Facebook.

Категорія п’ята, «Повага до інтелектуальної власності» – користувачам соцмережі заборонено публікувати вміст, що порушує права інтелектуальної власності інших осіб, зокрема авторські права та права на торговельну марку.

У документі уточнюється, що суворість санкцій залежить від ступеня серйозності порушення і від персональної історії користувача. При першому порушенні Facebook може винести лише попередження. Однак якщо користувач не раз порушує правила, Facebook може заблокувати його профіль.

При цьому відтепер для користувачів вводиться можливість подати апеляцію на видалення дописів чи блокування.

Зараз у компанії працюють 7500 експертів соцмережі, які розглядають скарги на публікації, за рік їх кількість збільшилася на 40%. Звісно, інколи вони помиляються, визнає Бікерт. З цієї причини керівництво Facebook протягом наступного року вибудує систему подачі апеляцій на видалення записів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло