Данилюк обговорив умови отримання макрофінансової допомоги ЄС

Данилюк обговорив умови отримання макрофінансової допомоги ЄС

Під час зустрічі в Брюселі було узгоджено низку вимог для початку нової програми макрофінансової допомоги від ЄС

Данилюк обговорив умови отримання макрофінансової допомоги ЄС
Міністр фінансів Олександр Данилюк та єврокомісар з економічних і фінансових справ, оподаткування і митного контролю П'єр Московісі
Фото: Facebook o.danyliuk

Під час зустрічі в Європарламенті міністр фінансів Олександр Данилюк обговорив із представниками Європарламенту та Єврокомісії ключові питання, які не були вирішені раніше, для затвердження нової програми макрофінансової допомоги ЄС. Про це розповів міністр на своїй сторінці у Facebook.

«Питання не тільки у продовженні співпраці з ЄС як з кредитором та надважливим партнером, питання в репутації нашої країни як надійного партнера та нашій спроможності дотримуватися взятих на себе зобов'язань», – переконаний міністр. 

Євродепутати зазначили, що нова програма макрофінансової допомоги ЄС розпочнеться за умови виконання наступних заходів: впровадження автоматичної верифікації е-декларацій, впровадження кредитного реєстру НБУ, запровадження системи верифікації кінцевих бенефіціарних власників та скасування мораторію на експорт лісу-кругляку. 

«Перевірка е-декларацій «вручну», як це відбувається зараз, – це нонсенс, зважаючи на доступні сьогодні технічні можливості», – зауважив Данилюк.

Вирішення питання кредитного реєстру НБУ вже розпочалося. Закон про його створення, прийнятий Верховною Радою 6 лютого 2018 року, був підписаний Президентом України на початку березня 2018 року.

«Серед не менш важливих завдань, у сприянні яким зацікавлені у ЄС – створення антикорупційного суду, продовження реформи банківського сектору, виконання мінімального стандарту BEPS», – додав міністр.

Нагадаємо: в Україні діє мораторій на експорт необробленої деревини, лісу-кругляка з 1 листопада 2015 року.

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів України доопрацювало законопроект щодо верифікації кінцевих бенефіціарів власників компаній. Законопроект передбачає протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих шахрайським шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло