Генпрокуратура і «КОРД» проводять обшуки в морпорту Фірташа

Генпрокуратура і «КОРД» проводять обшуки в морпорту Фірташа

Київські правоохоронці розпочали слідчі дії в кабінетах підприємства «Ніка-Тера»

Генпрокуратура і «КОРД» проводять обшуки в морпорту Фірташа
Фото: nikatera.com

Генеральна прокуратура та «КОРД» розпочали слідчі дії в Миколаївському морському спеціалізованому порту «Ніка-Тера», повідомляє Укрінформ.  

Інформація про обшук була підтверджена співробітниками підприємства. 

«Нам усім сказали вийти у коридор адмінприміщення, поводилися досить зухвало, а спецпризначенці почали обшукувати кабінети. Роботу підприємства заблоковано», – розповів один з працівників.

Озброєні київські правоохоронці у масках розпочали обшук кабінетів на підприємтсві Дмитра Фірташа. У Миколаївській прокуратурі про це нічого невідомо, адже слідчі дії проводить Генеральна прокуратура України і столичний спецпідрозділ «КОРД». Місцеві правоохоронці до операції не залучалися. 

«Обшуки в порту «Ніка-Тера», які проводяться Генеральною прокуратурою, не мають під собою правових підстав і є черговою спробою чинити тиск на Групу та її акціонера. Обшуки проводяться з грубим порушенням Кримінально-процесуального кодексу та інших законів України», – повідомляє УП з посиланням на прес-службу компанії.

Окрім того, в Group DF зазначають, що під час проведення слідчих дій правоохоронці застосовували грубу фізичну силу до співробітників. Тим часом, другий день поспіль робота порту заблокована. 

«Підприємство не може виконувати свої контрактні зобов'язання перед українськими та іноземними клієнтами. Це призводить до нанесення прямого збитку як самому бізнесу, так і господарської діяльності партнерів», – відзначають в прес-службі. Керівництво має намір захищати інтереси компанії усіма законними засобами в українських та міжнародних правових інституціях. 

Термінал «Ніка-Тера» складається з чотирьох спеціалізованих комплексів: зерновий комплекс, комплекс з перевалки добрив, комплекс з перевалки сипучих вантажів відкритого зберігання і комплекс з перевалки наливних вантажів. Термінал, розташований в Миколаївській області, має 7 причалів, довжиною близько 1600 метрів. 

Нагадаємо, для компаній Фірташа це не перший епізод, яким цікавиться Генеральна прокуратура. ГПУ ініціювала позови щодо п'яти облгазів, підконтрольних олігарху. В поле зору прокурорів потрапили компанії «Рівнегаз», «Волиньгаз», «Львівгаз», «Полтавагаз» і «Харківгаз», а також Міністерство енергетики та вугільної промисловості як співвідповідач.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло