Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Московський патріархат поширює по єпархіях бланки проти створення української церкви

Московський патріархат поширює по єпархіях бланки проти створення української церкви

УПЦ МП закликає вірян підписати звернення до Вселенського патріарха

Московський патріархат поширює по єпархіях бланки проти створення української церкви
фото Василь Артюшенко, ZN.UA

Українська православна церква Московського патріархату розіслала своїм єпархіям сотні тисяч бланків, щоб віряни за вихідні заповнили звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія.

Вірян закликають заповнити бланк і таким способом звернутися до патріарха з проханням «не узаконювати розкол» і висловити протест проти втручання влади у справи Церкви і створення Єдиної Помісної Церкви, повідомляє ТСН.

Разом з такими бланками прихожанам видають і памʼятку, в якій переконують, що створення Єдиної помісної автокефальної української церкви є порушенням їхніх конституційних прав.

При цьому стало відомо, що такі бланки друкувалися в поліграфії у місті Хмельницький. Зокрема, митрополит української церкви Київського патріархату Антоній Махота повідомив, що «духовно-сепаратистські листівки» друкувалися в ніч на 26 квітня в друкарні «ВІС» в Хмельницькому.

Махота закликав місцевих патріотів і політиків протидіяти діям Московського патріархату і друкарні. Також священнослужитель подякував обласній організації УПЦ МП, яка відмовилася поширювати листівки серед віруючих.

Дорогі мої хмельничани, патріоти України та віруючий люд! Є інформація що вчора вночі в нашому місті на ВІС поліграфія...

Опубліковано Anthony Makhota 27 квітня 2018 р.

Журналісти ТСН зазначають, що формально діяльність УПЦ МП не порушує жодних українських законів, однак скидається на частину гібридної війни.

Як повідомила у Facebook київська журналіста та координатор групи «За єдину помісну церкву» Ярослава Міщенко, більш відома під творчим псевдо «Лана Самохвалова», у Кам’янець-Подільській єпархії УПЦ МП та частково у Київській священнослужителі відмовляються заповнювати бланки, а на Хесонщині їх спалили, повідомляє журналістка.

Керівництво УПЦ МП VS України та автокефалії Хроніки спротиву кремлівського лобі УПЦ МП створенню Єдиної Помісної Ну...

Опубліковано Ярославою Олеговною Мищенко 29 квітня 2018 р.

Нагадаємо, Вселенський патріархат розпочав процедуру надання автокефалії Українській церкві після того, як Патріарх Варфоломій прийняв до розгляду всі підготовлені з боку України звернення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті