Україна експортувала до ЄС товарів на понад $4 млрд у І кварталі
Експорт товарів до ЄС за цей період зріс майже на третину в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року

Експорт товарів з України до країн ЄС у І кварталі 2018 році зріс на 26,5% у порівнянні з показниками за І квартал 2016 року і склав $4,058 млрд. Про це йдеться в «Макроекономічному та монетарному огляді» НБУ.
Частка експорту до ЄС у загальному обсязі експорту в І кварталі становила 38,9%. Імпорт із ЄС зріс на 10,7% і становив $4,523 млрд.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Зазначається, що вагомим фактором, який вплинув на показники експорту й імпорту, були несприятливі погодні умови.
Експорт товарів зменшився на 4,1%, насамперед за рахунок продовольчих товарів. Вартісні обсяги експорту продовольства знизилися на 16,2% у повірянні з минулим роком, передусім через низький врожай сільськогосподарських культур. Так, на тлі рекордних поставок у березні минулого року фізичні обсяги експорту зернових культур скоротилися на 16,8%, соняшникової олії – на 17,6%. Динаміка експорту інших продовольчих товарів також погіршилася. Зокрема, вартісні обсяги експорту м’яса зменшилися на 7,2% через ускладнення перевезень, тоді як несприятлива цінова кон'юнктура зумовила скорочення експорт цукру в 1,6 раза.
На відміну від експорту товарів тривало зростання експорту послуг. Темпи зростання прискорилися (до 13,3%) завдяки збільшенню експорту послуг трубопровідного транспорту, що зумовлено високими обсягами транзиту природного газу. Високими темпами продовжував зростати експорт ІТ-послуг (26,2%).
Зростання імпорту товарів істотно сповільнилося насамперед через зниження закупівель продукції машинобудування. Крім того, дещо сповільнилося зростання імпорту продукції хімічної промисловості (до 5,7%), зокрема через зменшення обсягів закупівель фармпродукції, що може бути пов’язано з набуттям чинності змін до Ліцензійних умов виробництва, торгівлі та імпорту лікарських засобів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.