Міжнародні резерви у квітні зросли на 1,3%

Міжнародні резерви у квітні зросли на 1,3%

За попередніми даними, на 1 травня міжнародні резерви становили $18,42 млрд

Міжнародні резерви у квітні зросли на 1,3%
Фото: Shutterstock

Міжнародні резерви у квітні зросли на 1,3% і за попередніми даними, станом на 1 травня становили $18,42 млрд. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Згідно з повідомленням, основним джерелом поповнення була купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку. Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало НБУ можливість і надалі викуповувати надлишок валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

За підсумками квітня Національний банк купив на міжбанківському ринку $326,7 млн. Зокрема, $146,0 млн – за інтервенціями за найкращим курсом, $80,0 млн за єдиним курсом, та $100,7 млн – на валютних аукціонах.

Разом з цим НБУ продав $24,0 млн за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти регулятором становила $302,7 млн.

Минулого місяця до резервів надійшло 83,6 млн євро від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Водночас у квітні кошти з міжнародних резервів спрямовувалися переважно на здійснення платежів уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Сума цих платежів у квітні становила $127,4 млн. Зокрема, $30,8 млн було сплачено для обслуговування ОВДП, деномінованими в іноземній валюті.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $59,2 млн та інші операції на суму $11,3 млн.

Загалом станом на 1 травня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Нагадаємо: на кінець березня 2018 року, міжнародні резерви скоротилися до $18,191 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло