Економіка Каліфорнії обійшла п’яту за величиною економіку світу

Економіка Каліфорнії обійшла п’яту за величиною економіку світу

ВВП Каліфорнії перевищив показник у $2,7 трлн

Економіка Каліфорнії обійшла п’яту за величиною економіку світу
Сан-Франциско, Каліфорнія
фото з pixabay.com

За новими федеральними даними, економіка Каліфорнії перевершила економіку Сполученого Королівства. Про це повідомляє CNBC.

ВВП Каліфорнії збільшився на $127 млрд з 2016 по 2017 рік і перевищив показник у $2,7 трлн. Між тим економічний ріст у Великобританії за цей період дещо скоротився.

Нові данні демонструють фінансове процвітання економіки Каліфорнії, де проживає майже 40 млн людей та де розташовується всесвітньовідома технологічна Кремнієва долина, розважальна столиця в Голівуді та успішно розвивається сільське господарство. Фінансові послуги та нерухомість посприяли зростанню ВВП Каліфорнії на $26 млрд, інформаційний сектор, який включає багато технологічних компаній, приніс $20 млрд, виробництво – до $10 млрд.

Економічний результат Каліфорнії тепер відстає лише від загального ВВП США, Китаю, Японії та Німеччини. Її доля в національній економіці також зросла з 12,8% до 14,2% за останні 5 років.

Сильні економічні показники Каліфорнії в порівнянні з іншими промислово розвинутими економіками зумовлені продуктивністю працівників, вважає Лі Оханін, професор економіки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. У Британії на 25 млн більше людей, ніж у Каліфорнії, але зараз вона має менший ВВП, зазначив він.

Економічна потужність Каліфорнії зосереджена в прибережних мегаполісах навколо Сан-Франциско, Сан-Хосе, Лос-Анджелеса та Сан-Дієго.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті