Місію на Марс буде запущено вже сьогодні

Місію на Марс буде запущено вже сьогодні

За запуском дослідницької місії на Червону планету можна буде спостерігати онлайн

Місію на Марс буде запущено вже сьогодні
фото NASA

InSight Mars – місія NASA в межах програми доставки на Марс дослідницького апарату, яка розрахована на вивчення внутрішньої будови та складу Червоної планети. Про це йдеться на сайті NASA.

Використовуючи складні геофізичні інструменти, InSight буде глибоко занурюватись у поверхню Марса, вимірюючи її «життєві ознаки»: «пульс» (сейсмологія), температура (датчики теплового потоку) та «рефлекси» (точне відсстеження).

Попередні місії на Марс досліджували історію поверхні Червоної планети, займаючись дослідженням каньйонів, вулканів та ґрунту, але ніхто не намагався дослідити ранню еволюцію планети, яку можна вивчити лише заглянувши глибоко під її поверхню.

Оскільки Марс був менш геологічно активним, ніж Земля (для прикладу, він не має тектоніки плит), він фактично зберігає більш повну історію у своїх основних планетарних будівних блоках: ядрі, мантії та корі.

Вивчаючи розмір, товщину та щільність структури ядра, мантії та кори Червоної планети, а також швидкість, з якою тепло виходить зсередини планети, місія InSight забезпечить проблиски щодо еволюційних процесів усіх планет внутрішньої Сонячної системи, зокрема й Землі.

 Апарат InSight буде оснащено двома науковими приборами, які й проведуть перший «огляд» Марса, вимірюючи його «пульс» та внутрішню діяльність, його температуру та його рефлекси. Вчені потім зможуть інтерпретувати ці дані, щоб зрозуміти історію планети, її внутрішню структуру та активність.

InSight буде запущено 5 травня 2018 року о 20:00 (за київським часом) на ракеті-носії Atlas V401. Спочатку станцію буде виведено на полярну орбіту навколо Землі. А потім вона вийде на траєкторію польоту до Марса.

За стартом можна поспостерігати на сайті NASA за посиланням.

26 листопада 2018 року InSight сяде на поверхню Марса.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті