Мінрегіонбуд заборонить проектувати парковки на тротуарах

Мінрегіонбуд заборонить проектувати парковки на тротуарах

Оновлені ДБН поширюватимуться на проектування нових і реконструкцію існуючих вулиць та доріг

Мінрегіонбуд заборонить проектувати парковки на тротуарах
Фото: pixabay.com

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми (ДБН). Зокрема, відповідно до нових норм не допускається улаштування автостоянок тимчасового зберігання на тротуарах, йдеться в повідомленні на сайті міністерства.

Як зазначається, про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Так, відповідні зміни містяться в новому ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів», що встановлює вимоги на проектування та будівництво вулиць і доріг міських і сільських населених пунктів, які поширюватимуться на проектування нових і реконструкцію вулиць та доріг, що існують. 

«Сьогодні хаотичне паркування автомобілів значно ускладнює дорожній рух, спричиняє додаткові затори й, найважливіше – створює небезпеку та незручності для руху пішоходів. Тому норма щодо заборони розміщення автостоянок тимчасового зберігання, зокрема, на тротуарах, стала однією зі змін при оновленні ДБН щодо вулиць і доріг. Це сприятиме підвищенню безпеки в пішохідних зонах та мінімізації можливих аварій за участю пішоходів», – сказав він.

Як зазначається, новий проект ДБН щодо вулиць і доріг розроблений на заміну ДБН 2001 року, вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Згідно з новим ДБН, не допускається проектування тимчасових автостоянок на тротуарах, уздовж проїзних частин магістралей загальноміського значення безперервного руху.

Крім того, заборона стосується й паркування уздовж проїзних частин магістралей загальноміського значення регульованого руху і магістралей районного значення у випадку, коли коефіцієнт використання пропускної здатності наближається до 1 та при виділенні на цих магістралях окремих смуг для руху маршрутного транспорту.

Фактичні порушення паркування під час експлуатації доріг регулюватимуться відповідно до новоприйнятого Закону України від 21 грудня 2017 року № 2262-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», що набере чинності 27 вересня 2018 року.

Нагадаємо: зазначений закон Верховна рада ухвалила 21 грудня 2017 року, а президент України Петро Порошенко підписав документ наприкінці березня 2018 року.

Закон, зокрема, передбачає, що органи місцевого самоврядування мають впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати паркування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло