«Гостиний двір» у Києві Верховний суд залишив у власності держави

«Гостиний двір» у Києві Верховний суд залишив у власності держави

Зобов'язавши «Укрреставрацію» повернути державі зазначену будівлю

«Гостиний двір» у Києві Верховний суд залишив у власності держави
Фото Sergiy Klymenko/wikimedia.org

Верховний суд України залишив у силі рішення повернути будівлю Гостиного двору на Контрактовій площі у власність держави, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу київської прокуратури.

«8 травня 2018 Верховний Суд підтримав принципову позицію прокуратури міста Києва та регіонального відділення Фонду держмайна в м.Києві та залишив у силі постанову Київського апеляційного господарського суду, яким державі повернуто будівлю «Гостиний двір», розташовану на Контрактовій площі в Києві», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Верховний Суд у повному обсязі підтримав позицію державних органів у зазначеній справі, зобов'язавши ВАТ «Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація» повернути державі будівлю «Гостиного двору».

Так, у прокуратурі нагадали, що будівля «Гостиного двору» загальною площею 9433 кв м з 1994 року перебувала в оренді приватної структури ВАТ «Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація».

Як зазначається, за умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам'ятки архітектури і утримання будівлі в належному санітарному, протипожежному і технічному стані.

Водночас, незважаючи на це, регіональне відділення Фонду держмайна Києва неодноразово встановлювало факти істотного порушення орендарем умов договору, зокрема, погіршення стану об'єкта оренди, чим створено загрозу руйнування пам'ятника архітектури «Гостиний двір».

Так, РВ ФДМУ у Києві звернулося до Господарського суду Києва з позовом про розірвання договору оренди та зобов'язання повернути майно. Однак суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, прокуратура Києва оскаржила його в суді апеляційної інстанції, який погодився з доводами прокуратури.

Як писав Mind, наприкінці лютого 2018 року Київський апеляційний господарський суд повернув державі будівлю «Гостинного двору», що розташована на Контрактовій площі у Києві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті