Захворіло у світі
44,495,972
Померло у світі
1,174,225
Вилікувалось у світі
30,058,850
Захворіло в Україні
370,417
Померло в Україні
6,868
Вилікувалось в Україні
151,632
Польша порушила справу проти інвесторів «Північного потоку 2» за порушення антимонопольного законодавства

Польша порушила справу проти інвесторів «Північного потоку 2» за порушення антимонопольного законодавства

Відповідачам у цій справі загрожує штраф до 10% від виручки за рік

Польша порушила справу проти інвесторів «Північного потоку 2» за порушення антимонопольного законодавства
Фото: Shutterstock

Польський антимонопольний регулятор UOKiK порушив справу проти російського «Газпрому» і 5 зарубіжних компаній, відповідальних за фінансування газопроводу «Північний потік 2», повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію відомства.

«Прецедентний антимонопольний розгляд було ініційовано UOKiK кілька днів тому», – йдеться у повідомленні відомства, яке повідомило про зазначене у середу 9 травня.

Як зазначається, UOKiK підозрює, що сторони угоди, незважаючи на відкликання повідомлення про концентрацію, спільно реалізують проект, фінансуючи Nord Stream 2.

«Президент офісу може накласти на підприємство штраф до 10% від виручки за рік, що передує року, протягом якого накладається штраф, якщо підприємство зробило угоду в області концентрації без отримання згоди від президента керування. Якщо концентрація вже реалізована, UOKiK може зажадати продажу частини активів підприємства, продажу контрольного пакета акцій або розпуску підприємства», – повідомляє польський регулятор.

Так, у 2016 році польські чиновники проаналізували клопотання про створення цими шістьма компаніями спільного підприємства для будівництва «Північного потоку 2» і вирішили, що створення СП може привести до обмеження конкуренції.

Як повідомляється, UOKiK зробив висновок, що «Газпром» і так домінує на польському ринку газу, а новий проект може ще більше зміцнити його переговорну позицію з польськими клієнтами. Учасники консорціуму відкликали повідомлення, яке UOKiK трактує як «заборона на об'єднання».

Президент UOKiK Марек Ніхчал (Marek Niechcial) виявив, що партнери по консорціуму почали фінансувати проект: «На жаль, як підтверджують дані попереднього розслідування, суб'єкти вирішили фінансувати цей проект, незважаючи на заперечення UOKIK. Це може стати порушенням антимонопольного законодавства, і тому ми висуваємо звинувачення щодо «Газпрому» і п'яти інших організацій», – цитує керівника відомства його прес-служба.

Польський регулятор вважає, що метою «Газпрому» і його партнерів – Engie, Uniper OMV, Shell, Wintershall – було обійти відсутність схвалення UOKiK. А між тим, і не відбулася створення СП, і нинішні кроки по організації фінансування – все спрямовані на одне – фінансування будівництва «Північного потоку 2».

Тим часом, у Німеччині почалося будівництво «Північного потоку – 2», хоча ще навіть не всі країни дали дозвіл на будівництво цього об’єкту на своїй території.

Нагадаємо, спікери парламентів Литви, Латвії та Польщі у березні 2018 року, підписали спільну заяву, що застерігає колег з інших країн Євросоюзу від участі в будівництві газопроводу «Північний потік – 2». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті