mind
Boeing втратить $20 млрд через вихід США з іранської ядерної угоди

Boeing втратить $20 млрд через вихід США з іранської ядерної угоди

Майже в таку ж суму оцінюються збитки і для європейської Airbus

Boeing втратить $20 млрд через вихід США з іранської ядерної угоди
фото Shutterstock

Втрати американської авіакорпорації Boeing від виходу Сполучених Штатів з ядерної угоди з Іраном складуть $20 млрд, повідомляє Reuters.

За даними компанії, портфель замовлень Ірану забезпечував 100 тисяч робочих місць в США.

Поставки цивільної авіатехніки до Ірану були дозволені після укладання ядерної угоди між Тегераном і шістьма країнами-учасницями угоди – США, Росією, Китаєм, Францією, Великобританією та Німеччиною.

У січні 2016 року влада Ірану повідомила про плани закупівлі більше 200 літаків Boeing і Airbus. Це рішення пов'язували зі скасуванням санкцій США і Євросоюзу, які не дозволяли країні закуповувати запчастини та деталі для літаків. Пізніше стало відомо про укладення контракту на покупку 110 літаків між іранським авіаперевізником Iran Air і компанією Boeing. Сума угоди становила близько $19,6 млрд.

Крім того, розірвано договори про поставки в Іран літаків Airbus. Незважаючи на те, що Airbus – це європейський консорціум, йому потрібен дозвіл міністерства фінансів США через американські вузли та комплектуючі.

Національний авіаперевізник IranAir замовив 100 літаків у Airbus. Сума угоди склала $19 млрд.

Нагадаємо, дві українські авіакомпанії можуть втратити ліцензії через участь у перевезенні російських бойовиків у Сирію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті