Оновлено: Головний ветеринарний інспектор заборонив імпорт всієї тваринної продукції з Угорщини роз’яснювальним листом

Оновлено: Головний ветеринарний інспектор заборонив імпорт всієї тваринної продукції з Угорщини роз’яснювальним листом

Додано коментар Держпродспоживслужби

Оновлено: Головний ветеринарний інспектор заборонив імпорт всієї тваринної продукції з Угорщини роз’яснювальним листом
Фото: pixabay.com

Україна заборонила ввезення в Україну з Угорщини з 24 квітня 2018 року сприятливих до вірусу африканської чуми свиней (АЧС) тварин, продукції, сировини, репродуктивного матеріалу від них та кормів.

Про це йдеться у листі головного державного інспектора ветеринарної медицини України, який було направлено державним інспекторам ветеринарної медицини, низці державних органів та, зокрема, посольству Угорщини в Україні, і який є у розпорядженні Mind.

Разом з тим додаткових роз’яснень щодо переліку продукції, яка підпадає під зазначену заборону, не було надано.

Водночас, згідно з Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, вірус гине за температури 60 °С протягом 30 хвилин, і продукція, що пройшла таку термічну обробку, вже не несе небезпеки зараження.

Крім того, у відповіді Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка надійшла на відповідний запит від імпортера щодо зазначеної заборони, йдеться про роз’яснювальний характер зазначеної санкції.

«Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз’яснювальний характер і не встановлюють правових норм», – йдеться у відповіді Держпродспоживслужби, яка також є у розпорядженні Mind.

Водночас, як відповіли Mind у Держпродспоживслужбі, враховуючи, що 23 квітня 2018 року службою було отримано термінову нотифікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) щодо реєстрації на території Республіки Угорщина захворювання тварин на африканську чуму свиней, було прийнято зазначене рішення Головного державного інспектора ветеринарної медицини України.

«Разом з тим, в разі отримання письмових гарантій від компетентного органу Угорщини щодо відповідності (еквівалентності) її системи державного контролю законодавству України про здоров’я та благополуччя тварин Держпродспоживслужбою або проведення аудиту компетентного органу Угорщини щодо відповідності (еквівалентності) її системи державного контролю законодавству України Держпродспоживслужба готова переглянути раніше встановлені обмеження», – зазначив регулятор.

Так, за інформацією служби, у разі спалаху на території іншої країни хвороб, внесених до списку хвороб, затвердженого МЕБ, чи інших хвороб, які становлять загрозу для здоров’я людини та/або тварини, або у разі виявлення таких хвороб у вантажі з продуктами компетентний орган має право залежно від рівня загрози вжити один із таких заходів: 1) заборонити ввезення (пересилання) вантажів із продуктами з усієї території зазначеної країни або її окремої частини (зони або компартмента) та, за необхідності, з країни транзиту; 2) встановити спеціальні умови щодо вантажів з продуктами, які надходять з цієї країни або її окремої території (зони або компартмента).

За додатковими роз’ясненнями Mind також звернувся до Державної фіскальної служби (ДФС) щодо оперативної ситуації на кордоні з Угорщиною з обсягами продукції, яку було затримано через вказану заборону протягом останніх двох тижнів. Наразі чекаємо відповіді від ДФС.

Нагадаємо, за даними Держпродспоживслужби протягом травня в Україні у кількох областях, зокрема у Вінницькій, Одеській та Київській, було зареєстровано захворювання та загибель свиней від зазначеної хвороби.

Як писав Mind, на Одещині випадки АЧС були зафіксовані також наприкінці березня цього року.

Африканська чума свиней (АЧС, хвороба Монтгомері, східно-африканська чума, Pestis Africana suum, Africana swine fever, африканська лихоманка свиней) – високо контагіозна хвороба свиней, що характеризується гарячкою, геморагічним діатезом, значними крововиливами, дистрофічно-некротичними змінами у внутрішніх органах, високою смертністю. Економічні збитки, заподіювані захворюванням, надзвичайно великі внаслідок майже 100%-ї летальності захворілих тварин, вимушеного знищення всіх свиней в епізоотичному осередку та на загрозливій території, а також витрат на проведення довготривалих карантинно-обмежувальних та ветеринарно-санітарних заходів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло