В Одеській області зафіксовані випадки АЧС
Затверджено план по ліквідації АЧС, визначені межі зон ураження, захисту та нагляду

В Одеській області 20 березня 2018 року у приватних господарствах в смт Саврань та у селі Полянецьке (Савранський район) було зареєстровано захворювання та загибель свиней. Про це повідомляє Держспоживслужба, передає Latifundist.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).
Державна надзвичайна протиепізоотична комісія затвердила план щодо ліквідації спалаху АЧС, визначені межі зон ураження, захисту та нагляду.
Варто додати, що у січні-листопаді 2017 року поголів'я свиней в Україні скоротилося на 8,4% порівняно з аналогічним періодом 2016 року – до 6,544 млн голів.
Гендиректор Центру підвищення ефективності у тваринництві Микола Бабенко в своєму матеріалі для Mind зазначав, що пов’язувати скорочення поголів’я свиней виключно зі спалахами африканської чуми свиней (АЧС) не можна.
«Щороку в Україні скорочується поголів’я свиней на більш ніж 500 000. Поширення африканської чуми свиней (АЧС) стимулює скорочення поголів’я, але це не основний фактор», – йдеться у матеріалі «Свині не винні: чому виробництво традиційного українського продукту стало невигідним».
Як повідомляв Бабенко, з 2012-го по червень 2017 року через АЧС було знищено 129 000 свиней. З цих 129 000 знищених свиней, або 146,7 млн грн, було компенсовано лише 0,4% – 606 000 грн. Таким чином, спалах АЧС для свинокомплекса фактично дорівнює банкрутству.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].