В Одеській області зафіксовані випадки АЧС

В Одеській області зафіксовані випадки АЧС

Затверджено план по ліквідації АЧС, визначені межі зон ураження, захисту та нагляду

В Одеській області зафіксовані випадки АЧС
Фото: Shutterstock

В Одеській області 20 березня 2018 року у приватних господарствах в смт Саврань та у селі Полянецьке (Савранський район) було зареєстровано захворювання та загибель свиней. Про це повідомляє Держспоживслужба, передає Latifundist.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія затвердила план щодо ліквідації спалаху АЧС, визначені межі зон ураження, захисту та нагляду.

Варто додати, що у січні-листопаді 2017 року поголів'я свиней в Україні скоротилося на 8,4% порівняно з аналогічним періодом 2016 року – до 6,544 млн голів.

Гендиректор Центру підвищення ефективності у тваринництві Микола Бабенко в своєму матеріалі для Mind зазначав, що пов’язувати скорочення поголів’я свиней виключно зі спалахами африканської чуми свиней (АЧС) не можна.

«Щороку в Україні скорочується поголів’я свиней на більш ніж 500 000. Поширення африканської чуми свиней (АЧС) стимулює скорочення поголів’я, але це не основний фактор», – йдеться у матеріалі «Свині не винні: чому виробництво традиційного українського продукту стало невигідним».

Як повідомляв Бабенко, з 2012-го по червень 2017 року через АЧС було знищено 129 000 свиней. З цих 129 000 знищених свиней, або 146,7 млн грн, було компенсовано лише 0,4% – 606 000 грн. Таким чином, спалах АЧС для свинокомплекса фактично дорівнює банкрутству.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті