mind
Глава британської розвідки звинуватив Росію в намаганні підірвати західну демократію

Глава британської розвідки звинуватив Росію в намаганні підірвати західну демократію

Гібридна війна, дезінформація й бандитизм – такими засобами користується Росія на міжнародній арені, вважає Паркер

Глава британської розвідки звинуватив Росію в намаганні підірвати західну демократію
фото Shutterstock

Глава британської розвідувальної служби MI5 Ендрю Паркер у понеділок звинуватив Росію в спробах підриву західних демократій шляхом дезінформації й поширення неправдивих відомостей, повідомляє Reuters.

Паркер назвав неприйнятною низку недавніх агресивних і шкідливих дій, здійснених під керівництвом Кремля. Хоча при цьому глава МІ5 наголосив, що Великобританія не хоче посилення напруженості у відносинах із Москвою.

«Замість того, щоб стати шанованою в усьому світі великою країною, вона (Росія) ризикує стати ще більш ізольованим ізгоєм», – сказав Паркер, виступаючи в Берліні.

«Знайшла широке застосування доктрина російської держави, що включає маніпулювання ЗМІ, дезінформацію в соцмережах і спотворення даних, а також нові й старі форми шпигунства та активні кібератаки, застосування військової сили й бандитизм – ось що сьогодні означає поняття гібридних загроз», – зазначив Паркер.

За його словами, ключову роль у захисті від погроз із боку бойовиків-ісламістів і Росії відіграє співпраця з партнерами по Євросоюзу.

Він також звинуватив Кремль у «кричущих порушеннях міжнародних правил» і назвав атаку на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку прикладом зловмисних дій Росії, йдеться в тексті промови глави MI5, яка опинилася в розпорядженні Reuters.

Нагадаємо: країни «Великої сімки» хочуть створити спецгрупу, яка буде стежити за Росією, моніторити поширення дезінформації, діяльність у кіберпросторі та «спроби вбивств».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті