Захворіло у світі
1,359,398
Померло у світі
75,845
Вилікувалось у світі
289,109
Захворіло в Україні
1462
Померло в Україні
45
Вилікувалось в Україні
28
Рада ухвалила: тепер у власників авторських прав буде законодавчий захист

Рада ухвалила: тепер у власників авторських прав буде законодавчий захист

246 депутатів проголосували за прийняття закону «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав»

Рада ухвалила: тепер у власників авторських прав буде законодавчий захист
Фото: Shutterstock

Сьогодні, 15 травня, під час засідання 246 народних депутатів парламенту підтримали прийняття Закону України про «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

Прийняття даного закону має на меті забезпечення ефективної та прозорої системи колективного управління майновими правами у сфері авторського і суміжних прав. Право власників авторських та суміжних прав – іноземних й вітчизняних виробників контенту тепер забезпечене й захищене законодавчо від недобросовісних користувачів.

Даний закон регламентує створення та функціонування юридичних осіб – організацій колективного управління (ОКУ), що будуть управляти, контролювати та збирати кошти від імені правовласників за використання їхніх майнових авторських прав та суміжних прав. Даний законопроект входив до пакету «реформаторських законопроектів» Володимира Гройсмана.

Крім того, його прийняття було необхідним відповідно до зобов’язань України перед ЄС та США, де  питання авторських прав жорстко регулюється на законодавчому рівні.

«Це неодмінно покращить якість бізнес-клімату в нашій країні, а також позитивно позначиться на її міжнародному іміджі. Тим більш, розбудова ефективної системи захисту авторських і суміжних прав на сьогодні є одним із найбільш суттєвих зобов’язань України перед європейською та світовою спільнотою», – прокоментував ухвалення законопроекту Михайло Тітарчук.

Відтепер передбачається, що автор повинен бути забезпечений отриманням прибутку за рахунок ОКУ, які повинні будуть регулярно звітувати про свою діяльність. Зі свого боку власники суміжних та авторських прав матимуть постійний доступ до таких щорічних звітів у своїх онлайн-кабінетах на сайтах таких організацій.

«Законопроектом також пропонується запровадити критерії відбору: лише організації, які мають найбільший репертуар, міжнародне визнання та реальну підтримку правовласників, зможуть набути статусу організацій колективного управління», – прокоментувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі. 

Як і прогнозував Mind, у даного законопроекту не було відвертих супротивників. Як наслідок, 246 депутатів підтримали ініціативу, 25 – утрималися, проти не виступив ніхто. Проте 91 народний депутат не голосував.

Більше про цей та інші весняні законопроекти можна дізнатися в публікації Mind «Весна» вже близько: які з урядових законопроектів Рада розгляне найближчим часом».

Також нагадаємо: Верховна Рада удосконалила в першому читанні законопроект про введення в обіг об'єктів інтелектуальної власності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію