mind
Парламент підтримав у другому читанні запровадження рахунків номінального утримувача

Парламент підтримав у другому читанні запровадження рахунків номінального утримувача

За внесення змін до законодавства щодо процедури іноземного інвестування проголосувало 244 депутати

Парламент підтримав у другому читанні запровадження рахунків номінального утримувача
Фото УНIАН

Народні депутати прийняли законопроект, що передбачає концепцію рахунку номінального утримувача, яка направлена на спрощення процедури іноземного інвестування у другому читанні 15 травня.

Законопроект №6141 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» передбачає, що рахунок у цінних паперах номінального утримувача відкривається депозитарною установою іноземній фінансовій установі, що відповідає встановленим законодавством вимогам, на підставі договору про надання послуг з обслуговування рахунка в цінних паперах номінального утримувача. 

Важливо, що на цінні папери, права на які обліковуються на рахунку номінального утримувача, не може бути звернено стягнення за зобов’язаннями номінального утримувача. 

Концепція рахунку номінального утримувача, яку прийняли нардепи, направлена на спрощення процедури іноземного інвестування, забезпечення захисту інвестицій та є одним із важливих кроків щодо підвищення довіри іноземних інвесторів до депозитарної системи України.

Нагадаємо: запровадження рахунків номінального утримувача для спрощення процедури іноземного інвестування в України було прийнято в першому читанні 27 лютого 2018 року та взято на доопрацювання з метою прийняття під час другого читання.

Окрім того, сьогодні ВРУ прийняла закон про ефективне управління майновими правами у сфері авторського права і суміжних прав.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті