mind
Помер американський журналіст і письменник Том Вульф

Помер американський журналіст і письменник Том Вульф

Вулф помер в лікарні на Манхеттені, куди його доставили з інфекцією

Помер американський журналіст і письменник Том Вульф
Том Вульф
Фото : Wikipedia

Сьогодні у віці 87 років помер американський журналіст і письменник, піонер напрямку «нова журналістика» в літературі Том Вульф. Про це повідомляє New York Times.

Згідно з повідомленням, смерть була підтверджена його агентом Лінн Несбіт, яка сказала, що містер Вулф був госпіталізований з інфекцією. 

Тома Вулфа називають «найзнаменитішим журналістом Америки». Він також є володарем восьми різних літературних премій і автором п'ятнадцяти книг, три з яких екранізовані й дві заплановані до постановки. Його називають  одним з найбільш комерційно успішних письменників США.

Термін «нова журналістика» було започатковано Вульфом у 1937 році. Цей термін описував альтернативну техніку написання статей в ЗМІ. Йшлося про розгорнуті ессе, авторські колонки, які були авангардом на період появи терміну. «Нова журналістика» відкрила безліч можливостей для американських журналістів тієї епохи.

Вулф вважав, що Нова журналістика дає кожному журналісту можливість здійснити свою мрію – написати роман, залишаючись на «території» журналістики. Вулф став ініціатором руху за чесну журналістику: його «нова журналістика» є ядром сучасної публіцистики, найяскравішим фактом в мас-медіа 1980 – 2000-х років.

Основною ідеєю даного напрямку письменник бачив побудову документального опису людини або групи після інтенсивного спостереження і глибокого інтерв'ювання з використанням літературних прийомів і технік письменників-реалістів, змішаних з реконструйованими драматичними сценами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті