Італійські провідні політичні сили хочуть зняти санкції із РФ

Італійські провідні політичні сили хочуть зняти санкції із РФ

У коаліційній угоді політичних сил Італії зазначається також намір повернутися до власної національної валюти – ліри

Італійські провідні політичні сили хочуть зняти санкції із РФ
Фото Shutterstock

Дві провідні італійські партії, які мають домовитися про формування коаліційного уряду, мають намір порушити економічну ортодоксію єврозони. У новій коаліційній угоді серед інших є пункти щодо відновлення свого «грошового суверенітету» та зняття санкцій з Росії. Про це повідомляє FT.

Отримана Huffington Post копія угоди датується 14 травня. Вона узгоджена лідерами обох політичних сил, але підписів на ній немає, тому її текст є не остаточним.  

Лідери «П’яти зірок» та «Ліги» повідомили, що текст угоди є застарілим і з того часу зазнав змін – із нього були видалені всі положення, які ставлять під сумнів прихильність країни до євро. Однак у новій заяві, оприлюдненій сьогодні, 16 травня, обидві політичні сили продемонстрували бажання повернутися до національної валюти – ліри.

«Структура європейського економічного управління, заснована на перевазі ринку та повазі до правил, які є суворими та необґрунтованими з соціальної та економічної точок зору, потребує перегляду з нашими європейськими партнерами», – зазначили вони, та додали, що прагнуть повернутися в «домаастрихтське середовище, у якому європейські держави мали справжнє прагнення до миру, братерства, співробітництва та солідарності».

Маастрихтський договір, також відомий як Договір про утворення ЄС, був підписаний 7 лютого 1992 року між членами європейської спільноти та набрав чинності 1 листопада 1993 року. Це призвело до створення єдиних стандартів економічної політики, в тому числі і фіскальних правил.

У зовнішній політиці обидві партії, які все більш прихильно ставляться до Кремля, закликали до «негайного скасування» санкцій ЄС проти РФ.

«Ми підтверджуємо наше членство в НАТО з США як привілейованим союзником та відкритість для Росії, яка сприймається не як загроза, а як економічний та торговельний партнер», – йдеться в тексті угоди.

Для зняття санкцій із Росії треба згода всіх країн – членів блоку.

Нагадаємо: лідер «Ліги» Маттео Сальвіні неодноразово обіцяв скасувати санкції проти Росії. Спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що в Італії можуть бути проблеми у відносинах з ЄС, якщо вона в односторонньому порядку зніме санкції з Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло