ФБР та Мін'юст США почали розслідування проти Cambridge Analytica

ФБР та Мін'юст США почали розслідування проти Cambridge Analytica

Найбільшу увагу буде приділено фінансовій діяльності компанії

ФБР та Мін'юст США почали розслідування проти Cambridge Analytica
фото pixabay.com

Міністерство юстиції США та ФБР почали розслідування щодо британської аналітичної компанії Cambridge Analytica, повідомляє The New York Times.

Уточнюється, що представники відомств опитують колишніх співробітників компанії і банків, які були з нею пов'язані. При цьому їм повідомляють, що стосовно Cambridge Analytica в США розпочато відкрите розслідування.

Раніше компанію викрили в незаконному використанні особистої інформації мільйонів користувачів соціальних мереж, зокрема 87 млн користувачів Facebook.

Федеральне бюро розслідуватиме фінансові угоди компанії, зазначає видання. У зв’язку з цим слідчі вже звернулися до банків, які обслуговували компанію.

Також їх цікавить, як Cambridge Analytica використовувала персональні дані користувачів Facebook, розповів виданню неназваний американський чиновник і власні джерела.

Нагадаємо, Cambridge Analytica в середині березня опинилася в центрі гучного скандалу з несанкціонованим використанням особистих даних майже 87 млн користувачів Facebook. Як виявилося, ця компанія збирала інформацію про користувачів за допомогою опитувань, після чого продавала ці відомості стороннім організаціям.

Навіть більше, Cambridge Analytica співпрацювала з президентом США Дональдом Трампом під час передвиборної кампанії. Використовуючи накопичений масив даних, ця фірма оцінювала політичні уподобання виборців і «націлювала» на них рекламу за допомогою Facebook.

Після скандалу компанія оголосила про своє закриття і початок процедури банкрутства.

Більше про це в матеріалі Mind «Обережно, Facebook: чому виник скандал з використанням персональних даних».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло