Аеропорт Київ інвестує 500 млн грн в розширення термінала «А»

Аеропорт Київ інвестує 500 млн грн в розширення термінала «А»

Планується здати термінал до травня 2019 року

Аеропорт Київ інвестує 500 млн грн в розширення термінала «А»
фото: Shutterstock

Міжнародний аеропорт Київ імені І. Сікорського (Жуляни) планує інвестувати 500 млн грн в розширення терміналу «А» у 2018–2019 роках, повідомляє Интерфакс-Україна з посиланням на  голову ради директорів аеропорту Дениса Костржевського.

«У цьому році капіталовкладення в обсязі близько 500 млн грн будуть спрямовані на розширення терміналу «А». У планах здати термінал до травня 2019 року», – сказав він в ексклюзивному інтерв'ю агентству.

Також Костржевський нагадав, що у 2017 році керуюча компанія «Майстер-Авіа» побудувала в аеропорту новий перон площею 25 000 квадратних метрів.

Крім того, за його словами, «Майстер-Авіа» провела детальний аналіз і розробила проект реконструкції злітно-посадкової смуги (ЗПС) аеропорту, який передбачає подовження смуги на 600 м, а також покращення її характеристик, до таких, що дозволяють приймати повітряні судна типу Airbus А321 і Boeing 737-900.

«Для цього потрібно вирішити юридичне і технічне питання: відведення земельної ділянки для аеропорту та подовження ЗПС в умовах пересеченного рельєфу місцевості. Це складно, але це є в проекті і, швидше за все, буде робитися. Орієнтовна вартість такої реконструкції становить 84 млн євро. Аеропорт «Київ» уже звернувся до Київської міськдержадміністрації з проханням або виділити необхідну суму, або почати процес залучення інвестора», – заявив Костржевський.

Він також підкреслив, що вважає логічним проведення реконструкції ЗПС аеропорту за рахунок бюджетних коштів. «Держава або місто зацікавлені в тому, щоб аеропорт працював і розвивався. Але якщо буде прийнято рішення про державно-приватне партнерство, то брати участь компанії «Майстер-Авіа» чи ні – залежатиме від пропозицій із боку чиновників», – зазначив Костржевський.

Міжнародний аеропорт Київ розташований в 7 км від центру столиці. За кількістю рейсів і пасажиропотоку займає 2-е місце в Україні.

В аеропорту розташовані три терміналу загальною площею 21 000 кв. м. Окремий термінал для бізнес-авіації – «В» – входить в систему FBO. ЗПС аеропорту дозволяє приймати повітряні судна типу B-737, A-320.

Так, у І кварталі 2018 року аеропорт обслужив 442 000 пасажирів, що на 50,4% більше, ніж у І кварталі 2017 року. Кількість пасажирів на міжнародних рейсах склала – 423 900 осіб, на внутрішніх – 18 100 осіб.

Нагадаємо: Костржевський заявив про плани щодо розширення терминалу «А» на початку травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті