Лише 15% державних видань реформовано
Тим часом деякі ЗМІ вже припинили діяльність

Станом на 17 травня 2018 року в Україні реформовано 13 з 86 державних друкованих ЗМІ, повідомив Державний комітет телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо).
Реформа передусім полягає у виході органів державної влади із складу засновників. Ті державні та комунальні ЗМІ, які не перереєструються до 1 січня 2019 року в Мін'юсті, можуть автоматично припинити своє існування, бо їхні свідоцтва про державну реєстрацію втратять чинність.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Одним із перших рішення про вихід із кількох відомчих газет та журналів ухвалило МОЗ України. Наразі чотири з них отримали нові свідоцтва про державну реєстрацію і продовжили виходити як незалежні видання.
Окрім того, процес роздержавлення пройшли газета «Закон і обов’язок» (екс-засновник – Державна пенітенціарна служба України), видання Пенсійного фонду України, журнал «Конкуренція. Вісник Антимонопольного комітету», журнал «Землевпорядний вісник» (колишній засновник – Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру) та журнал «Мінеральні ресурси України» (заснований державним підприємством сфери управління Державної служби геології і надр).
Наразі реформуються видання Міністерств юстиції, економіки, молоді та спорту, Державної служби з питань праці, Держфінінспекції, Держводагентства.
Деякі журнали припинили діяльність, зокрема, журнал Національного агентства з питань державної служби та бюлетень державної будівельно-архітектурної служби.
Не ухвалено рішення щодо долі таких видань, як журнали «Українська культура», «Театрально-концертний Київ», «Музика», газети «Культура і життя», «Кримська світлиця».
Якщо газети або журналу будуть перетворені на офіційні видання, у них будуть оприлюднюватися лише нормативно-правові акти, рішення цих органів та інформація, обов’язковість опублікування яких передбачена законодавством. Під час підготовки таких видань не може використовуватися творча праця журналістів.
Нагадаємо, близько 10% державних ЗМІ можуть не впоратися з реформою і змушені будуть завершити свою діяльність.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.