Лише 15% державних видань реформовано

Лише 15% державних видань реформовано

Тим часом деякі ЗМІ вже припинили діяльність

Лише 15% державних видань реформовано

Станом на 17 травня 2018 року в Україні реформовано 13 з 86 державних друкованих ЗМІ, повідомив Державний комітет телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо).

Реформа передусім полягає у виході органів державної влади із складу засновників. Ті державні та комунальні ЗМІ, які не перереєструються до 1 січня 2019 року в Мін'юсті, можуть автоматично припинити своє існування, бо їхні свідоцтва про державну реєстрацію втратять чинність. 

Одним із перших рішення про вихід із кількох відомчих газет та журналів ухвалило МОЗ України. Наразі чотири з них отримали нові свідоцтва  про державну реєстрацію і продовжили виходити як незалежні видання.

Окрім того, процес роздержавлення пройшли газета «Закон і обов’язок» (екс-засновник – Державна пенітенціарна служба України), видання Пенсійного фонду України, журнал «Конкуренція. Вісник Антимонопольного комітету», журнал «Землевпорядний вісник» (колишній засновник –  Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру) та журнал «Мінеральні ресурси України» (заснований державним підприємством сфери управління Державної служби геології і надр).

Наразі реформуються видання Міністерств юстиції, економіки, молоді та спорту, Державної служби з питань праці, Держфінінспекції, Держводагентства.

Деякі журнали припинили діяльність, зокрема, журнал Національного агентства з питань державної служби та бюлетень державної будівельно-архітектурної служби.

Не ухвалено рішення щодо долі таких видань, як журнали «Українська культура», «Театрально-концертний Київ», «Музика», газети «Культура і життя», «Кримська світлиця».

Якщо газети або журналу будуть перетворені на офіційні видання, у них будуть оприлюднюватися лише нормативно-правові акти, рішення цих органів та інформація, обов’язковість опублікування яких передбачена законодавством. Під час підготовки таких видань не може використовуватися  творча праця журналістів.

Нагадаємо, близько 10% державних ЗМІ можуть не впоратися з реформою і змушені будуть завершити свою діяльність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті