Порошенко і президент Естонії домовилися разом протистояти «Північному потоку – 2»
Пані Кальюлайд стане першою главою іншої країни, яка відвідає лінію розмежування і зустрінеться з українськими військовими

Президенти України і Естонії Петро Порошенко та Керсті Кальюлайд на спільній пресс-конференції за підсумками зустрічі домовилися зробити все можливе, щоб завадити реалізації російського проекту «Північний потік – 2», повідомляє прес-служба українського глави держави.
За словами Порошенка, він і президент Естонії «дуже детально» обговорили ситуацію навколо «Північного потоку – 2» і зійшлися на думці, «що цей проект не є економічним» і «шкодить європейській єдності».
«Чітко заявили про те, що сьогодні нам треба докласти максимум зусиль, щоб політичний проект, який руйнує єдність Європейського союзу, був зупинений», – зазначив президент України.
«Північний потік-2» не є економічним проектом, шкодить європейській єдності і має бути зупинений як шкідливий не лише для України, а й для всієї Європи
– Петро Порошенко (@poroshenko) 22 травня 2018 р.
Оцінюючи економічну співпрацю між двома країнами, Порошенко зауважив, що товарообіг між Україною та Естонією за останній рік зріс майже на третину.
«Україна розглядає Естонію не лише як надійного стратегічного політичного і безпекового партнера. Дуже важлива і наша співпраця в економічній сфері. Хочу наголосити, що за останній рік зростання товарообігу між нашими країнами дорівнює майже 30%. Це дуже гарний термометр економічних відносин між нашими країнами», – підкреслив він.
За останній рік товарообіг між Україною та Естонією зріс майже на 30 %.
– Петро Порошенко (@poroshenko) 22 травня 2018 р.
Приємно, що економічна співпраця між нашими країнами розвивається досить динамічно pic.twitter.com/E3FeI0gaMN
Пані Кальюлайд у свою чергу зазначила, що естонський бізнес уже активно представлений в Україні й продовжує збільшувати свою присутність.
Як політичний союзник України, Естонія цілковито підтримує позицію України про запровадження миротворчої місії ООН на окупованій частині Донбасу.
«Я дуже дякую президенту Естонії за повну підтримку цієї позиції української сторони. І ми маємо зробити все можливе для того, щоб був узгоджений проект резолюції, який передбачатиме мандат на всю окуповану територію миротворчих сил ООН, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону», – зазначив Порошенко.
Між тим Кальюлайд написала у своєму Twitter, що європейська спільнота має вживати правильний термін для опису ситуації: на сході України йде війна, а східна частина країни і Крим насправді окуповані російськими військами.
We must use correct terms when talking about #Ukraine. There is war going on in the eastern part of the county & Crimea is occupied by Russia. This has to remain in the international limelight. W/ President @poroshenko in #Kyiv
– Kersti Kaljulaid (@KerstiKaljulaid) 22 травня 2018 р.
Порошенко наголосив, що пані Кальюлайд стане першою главою іноземної держави, яка відвідає Донбас та лінію розмежування, особисто зустрінеться з українськими воїнами, тимчасово переміщеними особами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].