Савченко подала скаргу до КС щодо незаконності свого тримання під вартою

Савченко подала скаргу до КС щодо незаконності свого тримання під вартою

Документ був розглянутий у секретаріаті суду і прийнятий як відповідний за формою

Савченко подала скаргу до КС щодо незаконності свого тримання під вартою
Фото: УНІАН

Позафракційний народний депутат Надія Савченко, яка знаходиться під арештом в СІЗО Служби безпеки України  в Києві, подала скаргу в Конституційний суд України (КС) щодо незаконності свого утримання під вартою, повідомляє Інтерфакс-Україна.

До КС надійшла скарга від Савченко та її захисту, документ був розглянутий у секретаріаті суду і прийнятий як відповідний за формою, повідомило агентству джерело в КС.

«Колегія вивчатиме скаргу, а потім сенат розгляне і прийме рішення – відмовляти або відкривати провадження за цією скаргою», – сказав співрозмовник агентства, додавши, що у своїй скарзі Савченко просить КС визнати неконституційними положення ч. 5 ст. 176 Кримінального процесуального кодексу України (КПК).

Згідно з наведеною нормою, «Загальні положення про запобіжні заходи» КПК, обов'язок (тягар) доведення перед слідчим суддею, судом обставин-підстав обрання до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу покладено на слідчого, прокурора. А тому при вирішенні питання про обрання особі запобіжного заходу слідчий суддя, суд повинні керуватися правилом принципу презумпції невинуватості про те, що всі сумніви щодо доведеності обставин-підстав обрання запобіжного заходу тлумачаться на користь підозрюваного, обвинуваченого.

Як повідомлялося, 22 березня 2018 року Верховна Рада зняла з Савченко депутатську недоторканість та підтримала подання генпрокурора Юрія Луценка щодо притягнення її до кримінальної відповідальності, затримання і арешт. Вона підозрюється в діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посяганні на життя державних і громадських діячів, підготовці до вчинення терористичного акту, створенні терористичної групи чи терористичної організації, незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

23 березня Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Савченко до 20 травня. У той же день Савченко оголосила голодування. Пізніше, 29 березня, Апеляційний суд Києва відмовився задовольнити скаргу адвокатів Савченко на рішення Шевченківського райсуду столиці про обрання такого запобіжного заходу, а 17 квітня Савченко пройшла процедуру судово-психологічної експертизи з використанням поліграфа. 15 травня Шевченківський районний суд Києва продовжив до 13 липня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для Савченко.

Крім того, Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення Шевченківського райсуду про продовження до 13 липня терміну арешту Савченко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло