Українські акціонери естонського Versobank оскаржили рішення ЄЦБ
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Українські акціонери естонського Versobank оскаржили рішення ЄЦБ

Спеціальна комісія перевірить законність рішення ЄЦБ щодо відкликання банківської ліцензії у VersobankAS

Українські акціонери естонського Versobank оскаржили рішення ЄЦБ
Фото: Shutterstock

Українські акціонери естонського VersobankAS домоглись проведення спеціальної перевірки законності рішення Європейського центрального банку (ЄЦБ) про відкликання банківської ліцензії у естонського VersobankAS, повідомив адвокат українських акціонерів фінустанови Денис Миргородський.

Як зазначається, комісія заслухала представників ЄЦБ і члена правління Versobank Артура Єрмолаєва.

«На мою думку, вжиті нашим банком заходи щодо посилення боротьби з відмиванням грошових коштів були абсолютно безпрецедентними серед усіх банків прибалтійських держав. Тому рішення ЄЦБ про відкликання ліцензії банку продиктовано більше політичними, ніж юридичними мотивами», – заявив у своєму виступі Єрмолаєв.

Як зазначається, наразі акціонери банку домоглися перевірки рішення ЄЦБ у спеціальній комісії з перегляду рішень (Administrative Boardof Review – ABoR). Примітно, що комісія визнала доводи акціонерів достатніми для початку перевірки, що в практиці цього органу буває досить рідко.

Так, вже на стадії підготовки до слухання комісія зобов'язала ЄЦБ розкрити документи акціонерів банку, на підставі яких приймалося рішення про відкликання ліцензії, що раніше ЄЦБ відмовлявся зробити. Очікується, що комісія до кінця літа дійде висновку про те, наскільки обґрунтованим і законним було рішення ЄЦБ про припинення діяльності Versobanka.

За офіційною інформацією на сайті VersobankAS, його бенефіціарними власниками є українські підприємці Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.

Сьогодні у Франкфурті-на-Майні відбулось відкрите слухання спеціальної комісії з перевірки законності рішення ЄЦБ про відкликання банківської ліцензії у естонського VersobankAS. Підставою для перевірки стало звернення українських акціонерів банку.

Нагадаємо, 26 березня 2018 року ЄЦБ оприлюднив на своєму сайті рішення про відкликання ліцензії естонського VersobankAS в зв'язку з недостатнім контролем операцій, пов'язаних з ризиком відмивання грошових коштів. Однак після публікації у пресі вимоги акціонерів естонського банку спростувати ці звинувачення, рішення було видалено з відкритого доступу.

Versobank був заснований у 1999 році, контрольним пакетом його акцій володів кіпрський офшор Cyprus Popular Bank Public Co Ltd (колишня назва Marfin Popular Bank Ltd). У 2012 році 85% акцій Versobank AS купила українська компанія «Укрсільгоспром», яка входить у холдинг «Алеф». Основними власниками підприємств, що входять в «Алеф», є громадяни України Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.

Як повідомлялося, Латвія планує зменшити кількість нерезидентів (клієнтів-громадян з інших країн. – Mind) у своїх банках. Вона хоче домогтися, аби їхня частка не перевищувала 5%. Зараз ця частка становить понад 40%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті