Латвія зменшить кількість нерезидентів у своїх банках
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Латвія зменшить кількість нерезидентів у своїх банках

Їх частка не має перевищувати 5%

Латвія зменшить кількість нерезидентів у своїх банках
Фото: Shutterstock

Латвія повинна зробити реальні кроки, і продемонструвати прогрес щодо боротьби з корупцією, відмиванням грошей та інших схем, зокрема зменшити кількість нерезидентів у банках і бізнесі до 5%, повідомляє offshore.su.

Як зазначається, до таких результатів дійшли чиновники і фахівці Мінфіну США, на чолі з заступником секретаря з антитерористичних питань, після відвідування країни після виявлення проблем у її банківському секторі.

Так повідомляється із посиланням на Міністра фінансів країни Дану Рейзніеце-Озола, що Латвії належить знизити кількість нерезидентів в банках і бізнесі, що спричинить зниження фінансової активності і зменшення кількості всіх нерезидентів країни і компаній.

«Мету у 5% можна буде досягти. На все це у країни є кілька місяців, які необхідно грамотно використовувати для досягнення поставлених завдань. Це дозволить значно скоротити число фіктивних компаній, що призведе до більш прозорими механізмами роботи у фінансовій сфері», – йдеться у повідомленні.

Відзначається, що в Латвії дуже великі показники нерезидентів в банках. На сьогодні цей показник становить 40% від усіх транзакцій. Приблизно такі ж цифри і в частці вкладів від усього сукупного обсягу вкладів в банках.

Так, фахівці з США під час свого візиту вказали на конкретні проблеми і сектори, в яких необхідно провести реальні зміни. При цьому були вказані конкретні банки, через які виконуються незаконні операції. Окремо відзначили випадки з транзакціями щодо компаній, які пов'язані з Північною Кореєю, яка перебуває під міжнародними санкціями. Крім того, в ході переговорів було обговорено такі питання як офшор, відмивання грошей і нелегальні фінансові схеми. При цьому обіцянку країни знизити частку бізнесу за участю нерезидентів до 20% до кінця наступного року поки не стояло на порядку денному.

Нагадаємо, латвійській банк ABLV почав розпродавати дочірні відділення після прийняття рішення наприкінці лютого 2018 року про початок процесу самоліквідації.

Раніше, влада США звинуватила латвійську фінустанову у відмиванні грошей, а також у сприянні незаконним транзакціям і корупції.

Водночас, як повідомляла на початку березня Дана Рейзніеце-Озола, проблеми можуть бути ще у 10 латвійських банках, які не привели в порядок відносини зі своїми зарубіжними клієнтами, зокрема не упорядкували роботу з ризиковими клієнтами, на яку у зазначених фінустанов залишилось небагато часу.

Про результати діяльності банків України за минулий рік читайте у оновленому рейтингу банків Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті