В Естонії анульовано ліцензію Versobank, який належить українцям
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

В Естонії анульовано ліцензію Versobank, який належить українцям

Банк підозрюють у відмиванні грошей і фінансуванні тероризму

В Естонії анульовано ліцензію Versobank, який належить українцям
фото Shutterstock

Європейський центробанк за пропозицією Фінансової інспекції Естонії анулював 26 березня ліцензію кредитної установи, видану Versobank AS, повідомляє rus.err.ee.

Зазначається, що власники банку – громадяни України Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.

Ліцензію анульовано у зв'язку з істотними і тривалими порушеннями вимог закону, насамперед в сфері боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, повідомила в понеділок прес-служба естонської Фінінспекції.

Порушення носили системний характер і не були усунені навіть після попередження з боку наглядового органу, наголошується в повідомленні.

У зв'язку з відкликанням ліцензії негайно припиняються всі операції Versobank, включно з виплатами вкладникам та іншим кредиторам. Про припинення діяльності банку повідомлено Гарантійному фонду, а в суд подано заяву про примусову ліквідацію Versobank.

27 березня рада Гарантійного фонду проведе збори для обговорення умов відшкодування вкладів.

За словами глави Фінінспекції Кільвара Кесслера, відкликання ліцензії Versobank є ізольованим випадком і не вплине на інші естонські банки.

«Versobank AS має 5600 клієнтів, з яких тільки 2000 є резидентами Естонії. Це одна з найменших кредитних установ в Естонії, її закриття не матиме негативних наслідків для фінансової системи Естонії. Для задоволення вимог вкладників у Versobank вистачить коштів», – сказав Кесслер.

Статутний капітал Versobank – 14 млн євро.

Versobank був заснований у 1999 році, контрольним пакетом його акцій володів кіпрський офшор Cyprus Popular Bank Public Co Ltd (колишня назва Marfin Popular Bank Ltd). У 2012 році 85% акцій Versobank AS купила українська компанія «Укрсільгоспром», яка входить у холдинг «Алеф». Основними власниками підприємств, що входять в «Алеф», є громадяни України Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.

Як повідомлялося, Латвія планує зменшити кількість нерезидентів (клієнтів-громадян з інших країн – Mind) у своїх банках. Вона хоче добитися, щоб їх частка не перевищувала 5%. Зараз ця частка становить понад 40%.

Нагадаємо: латвійській банк ABLV почав розпродавати дочірні відділення після прийняття рішення наприкінці лютого 2018 року про початок процесу самоліквідації.

Раніше влада США звинуватила латвійську фінустанову у відмиванні грошей, а також у сприянні незаконним транзакціям і корупції.

Водночас, як повідомляла на початку березня міністр економіки Латвії Дана Рейзніеце-Озола, проблеми можуть бути ще в 10 латвійських банках, які не привели до ладу відносини зі своїми зарубіжними клієнтами, зокрема, не упорядкували роботу з ризиковими клієнтами, на яку в зазначених фінустанов залишилося небагато часу.

Про результати діяльності банків України за минулий рік читайте в оновленому рейтингу банків Mind.

Подробнее: https://1xbet-zerkalotut.ru/

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло