В Естонії анульовано ліцензію Versobank, який належить українцям
Банк підозрюють у відмиванні грошей і фінансуванні тероризму

Європейський центробанк за пропозицією Фінансової інспекції Естонії анулював 26 березня ліцензію кредитної установи, видану Versobank AS, повідомляє rus.err.ee.
Зазначається, що власники банку – громадяни України Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.
Ліцензію анульовано у зв'язку з істотними і тривалими порушеннями вимог закону, насамперед в сфері боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, повідомила в понеділок прес-служба естонської Фінінспекції.
Порушення носили системний характер і не були усунені навіть після попередження з боку наглядового органу, наголошується в повідомленні.
У зв'язку з відкликанням ліцензії негайно припиняються всі операції Versobank, включно з виплатами вкладникам та іншим кредиторам. Про припинення діяльності банку повідомлено Гарантійному фонду, а в суд подано заяву про примусову ліквідацію Versobank.
27 березня рада Гарантійного фонду проведе збори для обговорення умов відшкодування вкладів.
За словами глави Фінінспекції Кільвара Кесслера, відкликання ліцензії Versobank є ізольованим випадком і не вплине на інші естонські банки.
«Versobank AS має 5600 клієнтів, з яких тільки 2000 є резидентами Естонії. Це одна з найменших кредитних установ в Естонії, її закриття не матиме негативних наслідків для фінансової системи Естонії. Для задоволення вимог вкладників у Versobank вистачить коштів», – сказав Кесслер.
Статутний капітал Versobank – 14 млн євро.
Versobank був заснований у 1999 році, контрольним пакетом його акцій володів кіпрський офшор Cyprus Popular Bank Public Co Ltd (колишня назва Marfin Popular Bank Ltd). У 2012 році 85% акцій Versobank AS купила українська компанія «Укрсільгоспром», яка входить у холдинг «Алеф». Основними власниками підприємств, що входять в «Алеф», є громадяни України Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.
Як повідомлялося, Латвія планує зменшити кількість нерезидентів (клієнтів-громадян з інших країн – Mind) у своїх банках. Вона хоче добитися, щоб їх частка не перевищувала 5%. Зараз ця частка становить понад 40%.
Нагадаємо: латвійській банк ABLV почав розпродавати дочірні відділення після прийняття рішення наприкінці лютого 2018 року про початок процесу самоліквідації.
Раніше влада США звинуватила латвійську фінустанову у відмиванні грошей, а також у сприянні незаконним транзакціям і корупції.
Водночас, як повідомляла на початку березня міністр економіки Латвії Дана Рейзніеце-Озола, проблеми можуть бути ще в 10 латвійських банках, які не привели до ладу відносини зі своїми зарубіжними клієнтами, зокрема, не упорядкували роботу з ризиковими клієнтами, на яку в зазначених фінустанов залишилося небагато часу.
Про результати діяльності банків України за минулий рік читайте в оновленому рейтингу банків Mind.
Подробнее: https://1xbet-zerkalotut.ru/