Єврокомісія запропонувала штрафувати країни ЄС за використання пластику

Єврокомісія запропонувала штрафувати країни ЄС за використання пластику

За 1 кілограм сміття, яке не піддається вторинній переробці, планується стягувати щонайменше 80 центів

Єврокомісія запропонувала штрафувати країни ЄС за використання пластику
фото abcearth.net

Єврокомісія має намір заборонити деякі види одноразових продуктів з пластику та штрафувати членів ЄС, за сміття, що не піддається вторинній переробці, повідомляє Ліга.

Комісія ЄС представить пакет заходів боротьби зі сміттям із пластику в Брюсселі 28 травня. Відповідно до проекту директиви, заборона має торкатися одноразових виробів з пластику, альтернатива яких легко доступна і прийнятна за ціною. Це зокрема, одноразовий посуд, столові прибори, соломинка для напоїв, ватні палички та пластикові кріплення для повітряних кульок.

Крім того, планується обмежити використання пластикових упаковок для їжі, які продаються в закладах харчування «to go».

Єврокомісар з бюджету Гюнтер Етінгер запропонував стягувати з країн ЄС певну суму за кожен кілограм пластикового сміття, непридатного для переробки для повторного використання. Якщо вийти з багаторічного фінансового планування Єврокомісії, то така сукупність може скласти 80 центів за один кілограм, які підуть у загальний європейський бюджет. На думку Етінгера, такий захід допоможе скоротити обсяг пластикових відходів.

У Великобританії до 2042 року планують позбутися всіх одноразових пластикових товарів, без яких можна обійтися.

Mind розповідав, що філіппінська компанія Ecobricks винайшла спосіб, як пластикові пляшки та інше пластикове сміття можна ефективно використовувати для будівництва будівель і споруд.

Нагадаємо, Київська міськрада прийняла рішення щодо обмеження використання пластикових пакетів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло