mind
Евросоюз створить фонд допомоги для держав єврозони в розмірі 30 млрд євро

Евросоюз створить фонд допомоги для держав єврозони в розмірі 30 млрд євро

Кошти надаватимуться членам ЄС, які мають фінансові проблеми, однак не більше 30% коштів фонду

Евросоюз створить фонд допомоги для держав єврозони в розмірі 30 млрд євро
фото Shutterstock

Євросоюз готує пропозицію про створення ще одного стабілізаційного фонду для країн, які постраждали від економічних потрясінь, проте його варіант ініціативи European Investment Stabilisation Function набагато скромніший, ніж запропонований президентом Франції Еммануелем Макроном.

Брюссель збирається створити фонд допомоги для проблемних держав єврозони обсягом 30 млрд євро.

Про це пише FinMarket з посиланням на Financial Times, в розпорядженні якого опинилися чорнові варіанти документів Єврокомісії.

Між тим Еммануель Макрон минулого року пропонував зарезервувати для цих цілей суму в розмірі кількох відсотків від ВВП єврозони. Оскільки обсяг ВВП перевищує 15 трлн євро, то навіть 1% становить близько 150 млрд євро.

Разом з тим в Єврокомісії відзначають, що новий стабфонд, який буде офіційно представлений в четвер – це лише перший крок. На даному етапі відмінності в позиціях держав єврозони і бюджетні обмеження ЄС стримують розвиток ініціативи, проте в подальшому можливе збільшення обсягів.

Згідно документом, жодна з країн не зможе отримати допомоги більше 30% з коштів фонду. Програма буде доступна для всіх 19 країн єврозони і тих держав, які задекларували свій намір стати учасниками валютного блоку.

На відміну від існуючого Європейського стабілізаційного механізму (ESM), новий фонд буде доступний і для тих країн, які втратили можливість залучення коштів на ринках капіталу, наголосив FT.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті