Google відмовився співпрацювати з Міноборони США і вдосконалювати безпілотники

Google відмовився співпрацювати з Міноборони США і вдосконалювати безпілотники

Працівники не хочуть працювати над військовим проектом і створювати «технологію ведення війни»

Google відмовився співпрацювати з Міноборони США і вдосконалювати безпілотники
фото Shutterstock

Технологічна компанія Google не планує продовжувати контракт з Міноборони США в рамках програми Maven («Спеціаліст»), пише CNN. Розробки велися в галузі впровадження технологій штучного інтелекту для потреб військових.

Міністерство оборони США запустило проект Maven навесні минулого року. Його мета – використання АІ й навичок машинного навчання для обробки величезної кількості візуальної інформації, яка надходить з безпілотних літальних апаратів міністерства, що діють в різних кінцях світу.

Гендиректор підрозділу Google Cloud Дайєн Грін повідомила, що Google продовжить працювати в цій сфері лише до березня 2019 року – саме тоді закінчується контракт з Міноборони. Продовжувати його компанія не буде.

Участь Google в проекті Пентагону викликала невдоволення серед працівників. Близько 4000 співробітників підписали петицію з вимогою «чіткої політики, в якій говориться, що ні Google, ні її підрозділи ніколи не стануть створювати технологію ведення війни». Близько десятка співробітників подали у відставку на знак протесту.

Раніше повідомлялося, що працівники Google відмовляються працювати над створенням дронів-убивць для військових.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті