Через мита на імпорт сталі та алюмінію США Канада подала скаргу до Світової організації торгівлі

Через мита на імпорт сталі та алюмінію США Канада подала скаргу до Світової організації торгівлі

Уряд Канади назвав відповідні тарифи несумісні з міжнародними торговими зобов'язаннями США і правилами СОТ

Через мита на імпорт сталі та алюмінію США Канада подала скаргу до Світової організації торгівлі
Фото: Shutterstock

Канада звернулася до Світової організації торгівлі (СОТ) у зв'язку з введенням США мит на імпорт канадської сталі та алюмінію. Про це з посиланням на слова міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд пише Ліга бізнес.

«Ці односторонні тарифи, введені під приводом захисту національної безпеки США, несумісні з міжнародними торговими зобов'язаннями Сполучених Штатів і правилами СОТ», – повідомила Фріланд.

Разом з цим вона зазначила, що наразі Канада розглядає відповідні обмеження США як абсолютно неприйнятні. Уряд Канади запускає процес врегулювання суперечок відповідно до глави 20 Угоди про північноамериканської зони вільної торгівлі і механізмом вирішення спорів СОТ.

Нагадаймо, мита США на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%) з Євросоюзу, Канади і Мексики почали діяти з 1 червня.

Канада і Мексика негайно відповіли на введення мит США, представивши детальні плани збільшення тарифів на продукцію, що постачається з США, включаючи свинину, яблука, йогурти і туалетний папір. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер напередодні заявив, що ЄС також підготував заходи у відповідь.

Пізніше, президент США Дональд Трамп заявив, що Канада повинна відкрити свої ринки і зняти торгові бар'єри.

Він негативно оцінив торгові відносини з Канадою в галузі сільського господарства після того, як канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо розкритикував введення Вашингтоном загороджувальних мит на імпорт сталі та алюмінію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло