mind
Facebook знову в центрі уваги: соціальна мережа передавала особисті дані користувачів компаніям – виробникам смартфонів

Facebook знову в центрі уваги: соціальна мережа передавала особисті дані користувачів компаніям – виробникам смартфонів

Доступ до даних користувачів соціальної мережі мали Apple, Amazon, Samsung, Microsoft та інші

Facebook знову в центрі уваги: соціальна мережа передавала особисті дані користувачів компаніям – виробникам смартфонів
фото з pixabay.com

Оскільки соціальна мережа Facebook прагнула стати домінуючою у світі соціальних медіа-сервісів, компанія підписала угоди, які дозволили виробникам телефонів та інших пристроїв отримувати доступ до величезної кількості особистої інформації своїх користувачів. Про це повідомляє The New York Times.

Зазначається, що за останні 10 років Facebook досягла партнерських відносин щодо обміну даними з не менше ніж 60 виробниками пристроїв, включно з Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft  та Samsung, починаючи з того моменту, коли соціальна мережа стала широко доступною на смартфонах. При цьому Facebook дозволив компаніям-виробникам доступ до даних друзів користувачів без їхньої згоди.

Доступ до даних користувачів надавався незалежно від того, хотів цього користувач чи ні.

Видання підкреслює, що більшість партнерських відносин залишаються в силі, хоча Facebook почав згортати їх у квітні.

Керівництво компанії пояснило, що надавало доступ лише до тієї інформації, щодо якої мало дозвіл користувачів.

«Ви можете подумати, що Facebook або виробник пристрою заслуговує довіри, але проблема в тому, що по мірі того, як все більше і більше даних збирається на пристрої, доступ до них створює серйозний ризик конфіденційності та безпеці», – сказав Серж Егельман, дослідник з питань конфіденційності, який займається безпекою мобільних додатків.

В інтерв’ю керівництво Facebook заявило, що партнерські відносини регулюються контрактами, які суворо обмежують використання даних, зокрема тих, що зберігаються на серверах партнерів. Також вони додали, що не знають про випадки, коли ця інформація використовувалась протизаконно.

За їхніми словами, компанія розглядає своїх партнерів як спосіб розширення Facebook, що обслуговує понад 2 млрд користувачів.

Декілька колишніх розробників ПЗ Facebook та експертів з безпеки заявили, що вони були здивовані можливістю обійти обмеження на спільне використання даних.

«Це схоже на те, що ви встановлюєте дверні замки, а після цього дізнаєтесь, що слюсар роздав ключі всім своїм друзям, щоб вони змогли заходити та ритись у ваших речах без вашого відома», – сказав Ашкан Солтані, колишній головний технолог Федеральної торгової комісії США.

Нагадаємо, Facebook опинився в центрі скандалу після того, як на початку березня низка британських і американських ЗМІ повідомили, що компанія Cambridge Analytica збирала дані користувачів Facebook, щоб використовувати їх в політичній рекламі. Згодом з'ясувалося, що Cambridge Analytica отримала особисту інформацію 87 млн користувачів соцмережі. Cambridge Analytica співпрацювала з передвиборчим штабом Дональда Трампа і, як стверджували в компанії, внесла вклад в його перемогу.

Через витік даних в Cambridge Analytica Марк Цукерберг був змушений давати свідчення в Сенаті та Палаті представників Конгресу США.

Нагадаємо, Цукерберг анонсував нову функцію у Facebook, яка дозволить «очистити історію», але після її застосування соцмережа перестане вас розпізнавати.

Facebook увів функцію, де кожен користувач може дізнатися, чи передавалися його дані Cambridge Analytica.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті