Bayer залучить 26 млрд євро для фінансування операції з Monsanto

Bayer залучить 26 млрд євро для фінансування операції з Monsanto

$66-мільярдну угоду планується закрити вже 7 червня

Bayer залучить 26 млрд євро для фінансування операції з Monsanto
фото Shutterstock

Німецька компанія Bayer AG планує залучити 26 млрд євро за рахунок розміщення акцій і облігацій для фінансування операції зі злиття з американською Monsanto. Вартість угоди сягає $66 млрд.

Угода Bayer і Monsanto створить на ринку найбільшого світового монополіста – виробника насіння і добрив.

Bayer має намір розмістити акції на 6 млрд євро серед діючих акціонерів і готує кілька випусків бондів на загальну суму 20 млрд євро, зазначає FinMarket із посиланням на прес-реліз Bayer.

Об'єднана компанія матиме назву Bayer і відмовиться від згадки про Monsanto. Однак бренди продуктів Monsanto збережуть свої назви і стануть частиною портфеля Bayer.

Кошти від запланованого розміщення акцій і облігацій Bayer планує направити на виплату кредиту, який компанія взяла для оплати покупки Monsanto.

Підписка на нові акції Bayer стартує 6 червня і завершиться 19 червня, а торги акціями почнуться 22 червня. Bayer запропонує своїм акціонерам 74,5 млн акцій за ціною 81 євро за штуку. Акціонери зможуть придбати дві нові акції на кожні 23 акції компанії, які їм вже належать.

Німецька компанія розраховує, що угода позитивно позначиться на її чистому прибутку в розрахунку на акцію вже в 2019 році, відзначають у Bayer.

29 травня Міністерство юстиції США схвалило операцію зі злиття Bayer з Monsanto, однак поставило вимогу німецькій компанії продати активи на суму близько $9 млрд.

Нагадаємо: наприкінці березня Єврокомісія дала дозвіл на злиття Bayer і Monsanto, але з певними умовами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті