Кабмін: об’єкти малої приватизації продаватимуть виключно на електронних аукціонах

Кабмін: об’єкти малої приватизації продаватимуть виключно на електронних аукціонах

Уряд затвердив порядок проведення електронних аукціонів та відбору відповідних електронних майданчиків

Кабмін: об’єкти малої приватизації продаватимуть виключно на електронних аукціонах
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації: встановив процедуру визначення переможця за його результатами, розмір та порядок сплати за участь у ньому, а також порядок відбору операторів електронних аукціонів.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко у своєму Facebook із посиланням на відповідні постанови уряду.

«Як і обіцяли, запускаємо процес малої приватизації: сьогодні опубліковані два важливі документи, які дають фактичний старт цієї роботи», – написав він.

Так, за його словами, один із них відкриває відбір операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації. Відповідальним за забезпечення консультаційної та підприємницької діяльності, спрямованої на обслуговування цієї системи визначено державне підприємство «ProZorrо. Продажі», яким управляє Мінекономрозвитку (МЕРТ).

Як і обіцяли, запускаємо процес малої приватизації: сьогодні опубліковані два важливі документи, які дають фактичний...

Опубликовано Oleksandr Saenko 5 травня 2018 р.

Як зазначається в поясненні до документу, прийнятий порядок забезпечить конкурентність та відкритість проведення електронних аукціонів із продажу об’єктів малої приватизації.

«Другий – врегульовує питання продажу об’єктів малої приватизації, і відтепер вони будуть продаватися виключно на електронних аукціонах, що серйозно мінімізує ризик корупції», – повідомив Саєнко.

Зазначений Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації затверджений Постановою Кабміну № 432 від 10 травня 2018 року.

Нагадаємо: у травні 2018 року Фонд державного майна України доповнив перелік малої приватизації, тепер у нього входять 716 держоб'єктів, замість 576.

Раніше, у березні 2018 року, Фонд держмайна затвердив близько 660 об'єктів малої приватизації, серед яких, зокрема, ПАТ «Львівський завод «Автонавантажувач», ПрАТ «Новороздільське гірничо-хімічне підприємство «Сірка» та інші.

Як писав Mind, Мінекономрозвитку зареєструвало державне підприємство «ProZorrо. Продажі», ключовими напрямками якого будуть продажі активів збанкрутілих банків, активів державних і комунальних підприємств, мала приватизаці, і яке буде підпорядковуватися МЕРТ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло