mind
Уряд хоче запровадити «єдине вікно» на кордоні для спрощення митних процедур

Уряд хоче запровадити «єдине вікно» на кордоні для спрощення митних процедур

Зміни закріплені у відповідному проекті закону

Уряд хоче запровадити «єдине вікно» на кордоні для спрощення митних процедур
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів України підтримав ініційовані Мінекономрозвитку зміни до Митного Кодексу України, що мають на меті спрощення митних процедур при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності та експортно-імпортних операцій через впровадження механізму  «єдиного вікна» на кордоні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Згідно з повідомленням, зміни закріплені у відповідному проекті закону України.

На сьогодні Митним кодексом України передбачено, що документи, визначені ним необхідними для митного оформлення товарів, подаються до митниці в електронній формі із застосуванням засобів електронного цифрового  підпису.

Законопроектом Мінекономрозвитку, у свою чергу, пропонується:

  • всі дозвільні та супроводжуючі документи у сфері зовнішньоекономічної діяльності оформлювати в електронній формі з відображенням у «єдиному вікні» на сайті Державної фіскальної служби.
  • Встановити вичерпний перелік випадків, коли ці документи можуть подаватися в паперовому вигляді (якщо такий формат установлено міжнародними договорами України або вимогами країни ввезення товарів; у випадку тимчасової перерви в роботі системи інформаційного обміну; при здійсненні декларування товарів у порядку, встановленому для громадян та при переміщенні товарів через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях).
  • Законодавством України також передбачено, що експорт, імпорт або транзит через територію України окремих видів товарів здійснюється при наявності відповідної ліцензії, дозволу, сертифікату. Вказані документи на даний час переважно видаються у паперовому вигляді.

Мінекономрозвитку пропонує всі дозвільні та супроводжуючі документи у сфері зовнішньоекономічної діяльності оформлювати в електронній формі з відображенням у «єдиному вікні» на сайті Державної фіскальної служби та на сайті органу влади, що їх видав.

Передбачено, що ухвалення проекту закону сприятиме міжнародній торгівлі та поліпшенню інвестиційної привабливості країни. Впровадження «єдиного вікна» на кордоні є також і одним з міжнародно-правових зобов’язань України у рамках Світової організації торгівлі (СОТ).

Нагадаємо: з 4 травня 2018 року для усіх суб’єктів господарювання, контролюючих органів та митниць ДФС розпочався новий етап реалізації принципу «єдиного вікна»

Пізніше було повідомлено, що ДФС відкрила чотири реєстри інформації щодо роботи митниць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті