ДФС відкрила 4 реєстри інформації щодо роботи митниць
Серед яких кількість іноземних комерційних автомобілів, що в’їхали на митну територію України

Державна фіскальна служба (ДФС) прийняла рішення про оприлюднення додатково чотирьох наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС на головній сторінці у банері «Відкриті дані» (тестова версія) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних у розділі «Податки», йдеться у повідомленні фіскальної служби.
Як зазначається, на зазначених ресурсах оприлюднена інформація, зокрема щодо кількості іноземних комерційних транспортних засобів, що в’їхали на митну територію України, в розрізі країни реєстрації.
Так, станом на 4 червня 2018 року найбільша кількість автівок була ввезена до України з Польщі – 68 238 одиниць, на другому місці Молдова – 26 317 одиниць, на третьому – Угорщина – 20 212 одиниць.
Найменшу кількість автомобілів було ввезено з Ірландії, Південної Африки і Фінляндії – по 1 автомобілю.
Крім того, ДФС відкрила дані щодо середнього часу митного оформлення товарів у митних режимах експорту, імпорту, транзиту та про кількість доручень правоохоронних органів на проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
Також у формі відкритих даних наведена статистична інформація про застосування принципу «єдиного вікна» при здійсненні митного контролю та інших видів державного контролю товарів в розрізі кожного державного органу.
Так, ДФС у своєму рішенні щодо відкриття зазначених даних керувалась постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (зі змінами).
Як зазначається, статтею 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що публічна інформація у формі відкритих даних – це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.
Публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для її подальшого вільного використання та поширення.
Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.
Про те, як реформують митницю й податкову та як це відіб’ється на бізнесі, читайте у матеріалі Mind «Чия тепер ДФС і на кого їй працювати?».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].