ДФС відкрила 4 реєстри інформації щодо роботи митниць

ДФС відкрила 4 реєстри інформації щодо роботи митниць

Серед яких кількість іноземних комерційних автомобілів, що в’їхали на митну територію України

ДФС відкрила 4 реєстри інформації щодо роботи митниць
Фото: Shutterstock

Державна фіскальна служба (ДФС) прийняла рішення про оприлюднення додатково чотирьох наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС на головній сторінці у банері «Відкриті дані» (тестова версія) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних у розділі «Податки», йдеться у повідомленні фіскальної служби.

Як зазначається, на зазначених ресурсах оприлюднена інформація, зокрема щодо кількості іноземних комерційних транспортних засобів, що в’їхали на митну територію України, в розрізі країни реєстрації.

Так, станом на 4 червня 2018 року найбільша кількість автівок була ввезена до України з Польщі – 68 238 одиниць, на другому місці Молдова – 26 317 одиниць, на третьому – Угорщина – 20 212 одиниць.

Найменшу кількість автомобілів було ввезено з Ірландії, Південної Африки і Фінляндії – по 1 автомобілю.

Крім того, ДФС відкрила дані щодо середнього часу митного оформлення товарів у митних режимах експорту, імпорту, транзиту та про кількість доручень правоохоронних органів на проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Також у формі відкритих даних наведена статистична інформація про застосування принципу «єдиного вікна» при здійсненні митного контролю та інших видів державного контролю товарів в розрізі кожного державного органу.

Так, ДФС у своєму рішенні щодо відкриття зазначених даних керувалась постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (зі змінами).

Як зазначається, статтею 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що публічна інформація у формі відкритих даних – це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.

Публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для її подальшого вільного використання та поширення.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Про те, як реформують митницю й податкову та як це відіб’ється на бізнесі, читайте у матеріалі Mind «Чия тепер ДФС і на кого їй працювати?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло